Głosowanie w konkursie Nivea dobiega końca. Osiek nad Wisłą bliski sukcesu

Box1 Obrowo Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Zostało już tylko 9 dni głosowania w konkursie Podwórko Nivea. Do walki o nowy plac zabaw przystąpiło pięć lokalizacji z terenu powiatu toruńskiego. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie w głosowaniu.

Najbliżej sukcesu jest Osiek nad Wisłą (gmina Obrowo), który zajmuje obecnie 3 miejsce, mając na koncie 28 429 głosów. Przed nim w rankingu są miejscowości Opalenie i Skarszewy (obie z woj. pomorskiego) – kolejno 34 238 i 39 998 głosów. Strata do lidera jest więc spora, ale nie powinno to osłabiać mobilizacji mieszkańców gminy Obrowo. Po piętach Osiekowi nad Wisłą depczą bowiem Libusza (woj. małopolskie) i Jutrosin (woj. wielkopolskie) – kolejno 27 526 i 27 467 głosów. Głosowanie wchodzi na ostatnią prostą, dlatego każdy głos może teraz przesądzić o ostatecznym sukcesie.

REKLAMA

Pozostałe miejscowości z powiatu toruńskiego raczej nie mają już szans na wygraną. Żadna z nich nie przekroczyła 1 tys. głosów. Oprócz Osieka nad Wisłą w konkursie startowały również Mała Nieszawka, Biblioteka-Centrum Kultury w Łubiance, Szkoła Podstawowa w Łubiance oraz Chełmża.

Głosowanie trwa do 15 lipca. Jeśli uda się utrzymać mobilizację w oddawaniu głosów na Osiek nad Wisłą, uda się powtórzyć ubiegłoroczny sukces innej miejscowości z gminy Obrowo – Dobrzejewic.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *