GKS Wikielec wygrał cyklu turniejów „O Puchar Niepodległości”

Box2 Chełmża Fotogalerie Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

GKS Wikielec został triumfatorem całego cyklu turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości”, w którym brali udział młodzi zawodnicy do dwunastego roku życia. W finałowych zawodach rozgrywanych w niedzielę 4 października w Chełmży drużyna nie pozostawiła żadnych złudzeń rywalom.

W turnieju wzięło udział 19 drużyn, podzielonych na 4 grupy (po pięć zespołów w każdej, z wyjątkiem grupy A). Do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze. Na tym etapie najlepiej zaprezentowały się GKS i UKS Płużnica, które nie przegrały żadnego ze spotkań. Późniejsi zwycięzcy w czterech meczach zdobyli aż 28 goli, tracąc tylko 3, a drugi zespół zdobył 16 bramek, pozwalając rywalom na strzelenie tylko jednej. W najlepszej ósemce znalazły się także Mień Lipno, Legia Chełmża, BACH Brąchnowo, UKS Trójka Rypin, Akademia Piłkarska Młody Lubień oraz Orkan Zławieś Wielka.

REKLAMA

Faza pucharowa była popisem młodych piłkarzy GKS-u. Zespół z Wikielca nie stracił bramki, pokonując kolejno zawodników z Rypina (7:0), Lipna (10:0) oraz Lubienia (8:0).  Trzecie miejsce w turnieju zajęli gospodarze. Legia w ćwierćfinale zremisowała z UKS-em Płużnica, ale była lepsza w karnych. Później przegrała 1:3 z Akademią Piłkarską, a w decydującym o zajęciu ostatniego miejsca na podium spotkaniu pokonała takim samym rezultatem Mień. Piłkarze z Chełmży wywalczyli również nagrodę fair play. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Oliwiera Szkamelskiego z GKS-u, a bramkarzem Mateusza Żołędzia. Zawodom towarzyszył piknik piłkarski, a po skończeniu zmagań, odbył się koncert.

Triumfator całego cyklu „O Puchar Niepodległości”, GKS Wikielec, otrzymał atrakcyjne nagrody: dwudniowy pobyt w Warszawie z noclegiem, vouchery na sprzęt sportowy, obecność na meczu Ekstraklasy, rozegranie testowego meczu z jedną drużyn skojarzonych z Legią Soccer Schools, a także zwiedzanie stadionu PGE Narodowy, Centrum Nauki Kopernik oraz Pałacu Kultury i Nauki. Organizatorem imprez piłkarskich była Fundacja Aktywni dla Polski. Całość współfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu. Turnieje odbyły się pod patronatem honorowym marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego i posła Mariusza Kałużnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *