Geoportal dla Lubicza

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Mieszkańcy mogą sprawdzić tutaj od ręki ewidencję gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenu, zasięg planów i inne szczegółowe dane przestrzenne. Geoportal gminy Lubicz można znaleźć pod adresem: https://lubicz.e-mapa.net.

Geoportal gminny to portal internetowy gromadzący i udostępniający przeglądającym informacje dotyczące obszaru gminy. Platforma umożliwia korzystanie z usług wyszukiwania, przeglądania, pobierania i przekształcania danych o terenie, tzw. danych przestrzennych. Za pomocą geoportalu mieszkańcy mają dostęp do danych ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenu, zasięgu planów zagospodarowania i informacji o ich przeznaczeniu. Z geoportalu mogą także uzyskać informacje o planach konkretnych nieruchomości i ich numeracji porządkowej, a także zobaczyć zdjęcia lotnicze dopasowane do terenu, czyli tzw. ortofotomapę.
Geoportal gminny różni się od portalu krajowego czy powiatowego przede wszystkim tym, że o treści publikowanych informacji decyduje sama gmina. Jeżeli będzie taka potrzeba, urząd ma możliwość publikacji takich danych jak: położenie szkół, świetlic, innych obiektów użyteczności publicznej, zabytków wpisanych do ewidencji gminnej albo przebiegających przez gminę szlaków turystycznych. Taka platforma jest więc sprofilowana konkretnie pod potrzeby gminy.
Uwagi z nią związane można zgłaszać za pośrednictwem ikonki „Zgłoś problem” umieszczonej na stronie https://lubicz.e-mapa.net.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *