Gdzie staną nowe siłownie zewnętrzne i Orliki?Nabór wniosków na rozwój małej infrastruktury sportowej zakończony

Box2 Powiat toruński
Fot. Pixabay

Zakończył się nabór wniosków do drugiej edycji marszałkowskiego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowej. Do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wpłynęły 22 wnioski na 24 zadania inwestycyjne. W tym roku realizacja wybranych projektów pochłonie 450 tys. zł.

W ramach pierwszej edycji programu w województwie pojawiły się nowe orliki, siłownie zewnętrzne, a także elementy architektury sportowej.

REKLAMA

– Zależy nam, aby nowe obiekty powstawały tam, gdzie brakuje miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Co zawierają tegoroczne wnioski?

– Mieszkańcy chcą przede wszystkim siłowni zewnętrznych oraz doposażenia i modernizacji istniejących już boisk – mówi Marcin Drogorob, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. – Obecnie trwa weryfikacja wniosków pod względem formalnym i merytorycznym. Rozstrzygnięcie planujemy na maj 2019 r.

Każda inicjatywa może otrzymać dofinansowanie do 50 tys. zł. Program obejmie te zadania, których całkowita suma nie przekroczy 150 tys. zł.

Wnioski do samorządu województwa spłynęły m.in. z Torunia, Czernikowa, Złejwsi Wielkiej, gminy Chełmża i z Solca Kujawskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *