Gdzie Polacy najchętniej latają na wakacje?

Box2 Sport
Fot. nadesłane

Wakacyjne podróże to doskonałe połączenie letniego wypoczynku z możliwością poznania nowych miejsc i kultur. I choć na turystycznej mapie świata regularnie wschodzą nowe gwiazdy, są kierunki, które od lat cieszą się popularnością jako cele wakacyjnych wyjazdów naszych rodaków.

Choć większość mieszkańców naszego kraju podczas wakacyjnych wyjazdów poznaje uroki Polski, z każdym rokiem rośnie liczba turystów, którzy decydują się na urlop za granicą. Sprawdzamy, gdzie Polacy najchętniej latają na wakacje.

REKLAMA

Wakacje na greckich wyspach

Od lat nieodmiennie ogromną popularnością wśród Polaków cieszą się greckie wyspy, zwłaszcza Kos, Zakynthos, Rodos i Kreta, które chętnie wybieramy jako cel wakacyjnych podróży. Każda z nich jest nieco inna, ale łączy je doskonały śródziemnomorski klimat, piękne piaszczyste plaże oraz wspaniała kuchnia. Każda z greckich wysp turystycznych zapewnia również bardzo rozbudowaną bazę hotelową – obiekty o wysokim standardzie rozlokowane są praktycznie w każdym miasteczku, zapewniając komfortowy wypoczynek w przystępnych cenach. Przykładowo, tygodniowy wypoczynek na Kretę all inclusive (pokój dwuosobowy w hotelu ****, tu przegląd wycieczek samolotem na Kretę) w opcji first minute znajdziemy już od 1200 zł/os.

Letni odpoczynek w Turcji

Polacy na wakacjach chętnie odpoczywają również w Turcji. Ten położony na styku Europy i Azji barwny i malowniczy kraj zachwyca nie tylko wspaniałą słoneczną pogodą, ale i powiewem Orientu. Będąc na urlopie w Turcji warto zwiedzić Stambuł ze wspaniałym Błękitnym Meczetem i imponującą świątynią Hagia Sophia, zobaczyć księżycowe krajobrazy Kapadocji i zachwycić się doskonale zachowanymi ruinami starożytnego Efezu, a to tylko wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o turystyczne atrakcje tego kraju! Komfortowy wypoczynek pomiędzy wycieczkami zapewnią nam rozsiane po Tureckiej Riwierze kurorty (m.in. Alanya czy Side), w których bez trudu znajdziemy wysokiej klasy hotele na każdą kieszeń.

Na wakacje do Hiszpanii

Bardzo popularnym wśród Polaków celem wakacyjnych wyjazdów jest też słoneczna Hiszpania. W tym kraju chętnie odpoczywają zarówno pary, jak i rodzice z dziećmi. Wypoczynkowi z najmłodszymi sprzyjają nie tylko świetnie dostosowane do potrzeb dzieci hotele (place zabaw, baseny i brodziki, polskojęzyczne animacje dla dzieci i nastolatków oraz specjalne menu – taką ofertę dla najmłodszych ma np. Hotel Green Garden**** na hiszpańskiej Majorce, gdzie tygodniowy pobyt first minute z przelotem w apartamencie all inclusive dla trzyosobowej rodziny możemy wykupić już za 6000 zł), ale też gwarantujące dobrą zabawę parki wodne i parki zabaw. Do tego dochodzą wspaniałe hiszpańskie plaże, doskonała kuchnia i mnóstwo wartych odwiedzenia miejsc (monumentalne budowle Barcelony, klasztor na Montserrat czy urzekająca Girona).

Polacy bardzo cenią sobie wakacyjny odpoczynek. Z każdym rokiem rośnie liczba polskich turystów odwiedzających nie tylko Grecję, Turcję czy Egipt, ale również wybierających bardziej egzotyczne kierunki – Filipiny, Kubę czy Madagaskar. Jak podają portale turystyczne, Polacy lubią połączenie egzotyki i komfortu – z jednej strony zależy nam na pięknych widokach, a z drugiej na wysokim standardzie hotelu (coraz chętniej korzystamy z wypoczynku all inclusive). Ważna jest dla nas również cena, dlatego dużą popularnością cieszą się oferty last minute lub first minute – bardzo atrakcyjne propozycje letnich wyjazdów znajdziemy na sprawdzonych turystycznych portalach.

Tagged

1 thought on “Gdzie Polacy najchętniej latają na wakacje?

  1. O jak się zmieniło – a jeszcze kilka lat temu rządził Egipt; Osobiście zawsze wolę wybierać mniej uczęszczane, ale europejskie kierunki jak Gruzja, Albania, Słowenia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *