Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza. Zbliża się konferencja podsumowująca konsultacje

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Województwo zakończyło konsultacje społeczne Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. To nowy program regionalny, będący podstawą inwestowania w naszym województwie unijnych środków nowej perspektywy. Jego budżet sięga ponad 1,75 mld euro. Konferencja podsumowująca konsultacje odbędzie się 12 stycznia w trybie online.

– Filary, wokół których zbudowany jest nasz program regionalny, to zielony ład, czyli przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, nauka i rozwój technologiczny oraz konkurencyjna przedsiębiorczość. Proces konsultacji z partnerami społecznymi i gospodarczymi pozwala na dostosowanie przyjętych koncepcji do oczekiwań i potrzeb mieszkańców – mówił marszałek Piotr Całbecki pod koniec października, kiedy rozpoczynaliśmy konsultacje.  

REKLAMA

W czasie konsultacji zorganizowano 23 spotkania i 4 wysłuchania branżowe. Do FEdKP złożono łącznie blisko 900 uwag (314 dotyczyło konieczności utworzenia ośrodka opieki paliatywnej we Włocławku). Negocjacje programu z Komisją Europejską mają rozpocząć się w marcu, a Komisja powinna zaakceptować go w maju. Start programu planowany jest na lipiec.  

12 stycznia odbędzie się konferencja podsumowująca konsultacje. Będzie można ją śledzić na żywo w transmisji online.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.