Fryzjerzy otwarci! Rząd luzuje obostrzenia

Box2 Wiadomości

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował dziś przed godz. 16:00 o przedłużeniu przeciwepidemicznych obostrzeń. Obecne obowiązują do 26 kwietnia. Zmiany wejdą w życie już od poniedziałku. Co się zmieni?

– Analizując sytuację staramy patrzeć się na regiony, gdzie sytuacja jest zróżnicowana. We wszystkich województwach spadła liczba zakażeń o niespełna jedną trzecią – mówił Adam Niedzielski.

REKLAMA

Od poniedziałku czeka nas regionalizacja obostrzeń. W części województw obecne obostrzenia zostaną przedłużone.

– W regionach gdzie poziom zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie – przekazał szef resortu zdrowia. – W pozostałych jedenastu województwach od poniedziałku przywracamy edukację hybrydową w klasach 1-3. Otwarte zostaną też zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Województwo kujawsko-pomorskie znalazło się wśród tych, które czeka poluzowanie obostrzeń. Zmiany od poniedziałku 26 kwietnia:

  • Nauczanie hybrydowe w klasach I-III
  • Możliwa działalność salonów urody, fryzjerów i zakładów kosmetycznych

W przyszłym tygodniu mają pojawić się szczegółowe informacje na temat dalszego luzowania obostrzeń, w tym odmrażania branży gastronomicznej i hotelarskiej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *