Firma z Ostaszewa rozpoczęła produkcję maseczek filtrujących

Box2 Łysomice Wiadomości
Przedstawiciele firmy niedawno odwiedzili Urząd Gminy, fot. Gmina Łysomice

Firma Sohbi Craft z Ostaszewa jest tłocznią z japońskim kapitałem, która istnieje w Polsce od 14 lat. Firma ta głównie zajmuje się produkcją metalowych elementów do samochodów. Teraz jednak dostosowuje się do obecnie panujących realiów i zdecydowała się na poszerzenie swojej działalności o produkcję masek.

Są to maski filtrujące w klasie minimum FPP2. Obecnie maseczki są w trakcie certyfikacji, jednak wyniki badań wskazują, że maseczki produkowane w Ostaszewie mają ponad 94 procent skuteczności w filtracji tego, co dociera do użytkownika maseczki.

REKLAMA

“Osoba nosząca maskę medyczną nie jest chroniona bardziej, niż do 50 procent, bo ta maska ma powodować to, że osoba, nosząc ją, nie zaraża innych. Wybierając naszą maskę, dajemy ochronę innym do 99 procent, ale jednocześnie zapewniamy sobie ponad 94-procentową ochronę przed tym, co dochodzi do nas. Nasza maska działa w dwie strony. Zrobiliśmy produkt, który filtruje powietrze, które dochodzi do użytkownika. Dzięki temu jest on chroniony”

– informuje Anna Kruszyńska-Pyś, menadżer produkcji w firmie Sohbi Craft.

Obecnie maseczki są na etapie produkcji i firma Sohbi Craft nie ma żadnego sklepu, w którym je sprzedaje. Zamówienia można składać telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem strony internetowej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *