Festyn dla Lenki i zawody sportowe

Box2 Obrowo Wiadomości

W najbliższy czwartek w kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Gościnnej w Toruniu na osiedlu Kaszczorek odbędzie się festyn charytatywny, podczas którego zbierane będą środki na leczenie Lenki z Obrowa, borykającej się z glejakiem nerwu wzrokowego.

Tego dnia będzie mieć miejsce także speedrowerowy Turniej o Trójzab Wodnika Kaszczorka, w którym wystartuje reprezentacja Polski.

REKLAMA

Historia dziewczynki mieszkającej w podtoruńskim Obrowie poruszyła wiele osób. Aby zebrać ponad milion złotych na jej leczenie, podjęto wiele różnych inicjatyw: od licytacji po turnieje piłkarskie. Kolejną z nich będzie festyn w Kaszczorku. Wśród atrakcji, jakie planują organizatorzy, są między innymi: kiermasz ciast, grochówka, wata cukrowa, szkolenie pierwszej pomocy przeprowadzone przez OSP Toruń-Bielawy, lekcja żywej historii przygotowana przez grupę “Gungnir”, występ DJ-a Petera, licytacje i animacje dla najmłodszych.

Festyn odbędzie się przy okazji Turnieju o Trójząb Wodnika Kaszczorka. w którym udział będą mogli wziąć wszyscy chętni w zmaganiach dla dzieci do lat 15 i amatorów. Zwieńczeniem będzie trójmecz towarzyski pod patronatem honorowym marszałka województwa Piotra Całbeckiego, zaplanowany na 17:30. Wówczas na torze zaprezentują się TSŻ Schoenberger Toruń, Drwęca Kaszczorek i reprezentacja Polski. Przy okazji tej imprezy będą miały miejsce licytacje unikalnych gadżetów w tym m.in. koszulki meczowej Drwęcy. Szczegóły dotyczące turniejów sportowych znajdują się tutaj: https://forms.gle/8edqtgPsRViyrs7D8

Charytatywna impreza rozpocznie się o 13:00 i potrwa do 18:00, natomiast poszczególne części turnieju speedrowerowego odbędą się o 14:00 (zawody dzieci i młodzieży do lat 15), 15:30 (zawody dla amatorów) i 17:30 (trójmecz towarzyski).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *