Festiwal Wisły za nami. Co działo się w weekend?

Box1 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
fot. Łukasz Piecyk

Miniony weekend w regionie upłynął pod znakiem Festiwalu Wisły. W Toruniu i Włocławku odbyły się m.in. jarmark, regaty, koncerty i zlot statków i łodzi rzecznych. Chętnych do udziału w wydarzeniu nie brakowało.

Festiwal Wisły rozpoczął się w piątek we Włocławku. Tam powitano przybyłych flisaków, co było tylko częścią tamtejszych atrakcji. Do Torunia festiwal wyruszył w sobotę nad ranem. Tam kontynuowano świętowanie. Jednym z ważniejszych punktów programu był chrzest nasuty, flagowego statku festiwalu, odtworzonego na podstawie średniowiecznej polichromii. Oprócz tego odbyły się także 56. Długodystansowe Regaty na Wiśle oraz gala konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu. Goście festiwalu skorzystać mogli też z oferty jarmarku “Nadwiślańskie smaki”.

REKLAMA

W niedzielę obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w ramach Festiwalu Wisły odbył się pokaz uzbrojenia amerykańskich żołnierzy. Na zakończenie festiwalowe statki uczestniczyły w pożegnalnej paradzie.

205 km – tyle liczy Wisła na odcinku w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego i bezsprzecznie jest królową polskich rzek. Festiwal finansowo wsparł m.in. Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *