Festiwal Smaków Food Trucków zawita do Chełmży

Box2 Chełmża
fot. Łukasz Piecyk

W Chełmży po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków. Na tutejszym Rynku spróbować będzie można dań z różnych zakątków świata. Choć do wydarzenia pozostały jeszcze nieco ponad 2 tygodnie, to już teraz cieszy się ono sporym zainteresowaniem. 

Festiwal Smaków Food Trucków to wydarzenie mające na celu promocję tzw. street food oraz jedzenia w duchu „slow”. Uczestniczą w nim food trucki z całej Polski, z najlepszym jedzeniem reprezentującym różne kuchnie świata. Regularnie odbywa się w ponad 30 miastach w kraju. W październiku pierwszy raz Festiwal Smaków zawita do Chełmży. 

REKLAMA

– Organizatorzy skontaktowali się z nami i zaproponowali zorganizowanie festiwalu w Chełmży. To atrakcyjne wydarzenie, tym bardziej że odbywać się będzie na początku jesieni. Mamy tylko nadzieję, że pogoda dopisze – mówi Artur Stankiewicz, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmży.

Food Trucki staną na chełmżyńskim Rynku, gdzie mieszkańcy będą mogli spróbować serwowanych tam potraw. Wciąż trwają przygotowania do wydarzenia, ale wstępnie wiadomo, że do Chełmży przyjedzie około 16 food trucków. Street food w wydaniu Festiwalu Smaków to jednak nie tylko jedzenie, ale też okazja do kontaktu z kulturą i tradycyjnymi przysmakami regionalnej kuchni z całego świata.

– Jako współorganizatorzy chcielibyśmy „przemycić” nieco kultury. Uliczne jedzenie też może być sztuką. Na Rynku będzie więc wiele różnorodnych smaków, a jedzenie będzie kulturowo urozmaicone – dodaje dyrektor PiMBP.

Food trucki zabiorą więc mieszkańców w kulinarną podróż dookoła świata. Pierwszy chełmżyński Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się w dniach 9 i 10 października. Pierwszego dnia, w sobotę, po smaki świata będzie można sięgnąć w godz. 12.00-21.00. W niedzielę z kolei food trucki działać będą nieco krócej, w godz. 12.00-20.00. Choć do samego wydarzenia zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz widać duże zainteresowanie. Wydarzeniem na Facebooku zainteresowanych jest już kilkaset osób, a udział zadeklarowało blisko 150. Niewykluczone jednak, że liczba ta się jeszcze zwiększy. 

– Niektórzy mieszkańcy już wyrazili zadowolenie. Nie będą musieli przygotowywać obiadów w domu i z chęcią wybiorą się na spacer, nie tylko popołudniowy, ale też wieczorny. Póki co wygląda na to, że food trucki przyciągną całe rodziny – mówi Artur Stankiewicz.

Organizatorzy w opisie wydarzenia przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią Covid-19. Mowa tu m.in. o zachowaniu odstępów, noszeniu maseczek i – w miarę możliwości – wybieraniu płatności kartą. Ze swojej strony zapewniają, że strefa konsumpcyjna będzie umożliwiała bezpieczne i komfortowe spożywanie posiłków, a przy tym będzie też dezynfekowana. Gościom udostępnione zostaną także pojemniki z płynem dezynfekującym.

Festiwal Smaków to jeden z największych zlotów food trucków w Polsce. Wydarzenie organizowane jest przez MDD, od 5 lat zajmującego się przygotowywaniem wydarzeń kulinarnych i rozrywkowych. Październikowy festiwal MDD organizuje we współpracy z miastem Chełmża, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Browarem Amber.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *