Ferie w szkołach gminy Wielka Nieszawka. Co się działo?

Box2 Wielka Nieszawka
Tak wyglądały ferie w SP w Małej Nieszawce./fot. nadesłane

Tegoroczne ferie zimowe już za nami. W tym roku w całym kraju odbyły się w jednakowym terminie – od 4 do 17 stycznia. Możliwości tradycyjnych feryjnych wyjazdów zostały jednak znacznie ograniczone. W gminie Wielka Nieszawka naprzeciw oczekiwaniom wyszły szkoły, które zadbały o to, by dla uczniów klas I-IV był to czas atrakcji.

Szkoła Podstawowa w Małej Nieszawce zorganizowała półkolonie zimowe, podzielone na dwie tury. Odbyły się one kolejno w pierwszym i drugim tygodniu ferii. W pierwszej turze uczestniczyło 16 dzieci, które zostały podzielone na dwie grupy po 8 osób. Druga tura była nieco liczniejsza. Na uczestnictwo zdecydowało się 29 uczniów. Jako że grupy liczyć mogły maksymalnie 12 osób, półkolonistów podzielono na trzy grupy. 

REKLAMA

Wszystkie wydarzenia w ramach półkolonii odbywały się wyłącznie na terenie szkoły. A samych atrakcji nie brakowało. Każdego dnia uczniowie uczestniczyli w seriach gier i zabaw. Ponadto byli również świadkami ciekawych występów na żywo. Zaprezentowały się przed nimi takie grupy jak teatr Magma czy Pomarańczowy Cylinder. 

– Dzieci robiły maski karnawałowe, sztuczny śnieg. Odbyły się też zajęcia z robotyki, z wykorzystaniem klocków lego. Dzieci przygotowywały prezenty z masy solnej na Dzień Babci. Kiedy padał śnieg, wychodziły na zewnątrz i lepiły bałwana – wymienia Teresa Juda, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce.

W planie znalazło się ponadto „gotowanie na dywanie”, zajęcia plastyczne i sportowe. W ostatnim dniu główną atrakcją dla dzieci była… wata cukrowa.

– Dzieci już od środy nie mogły się doczekać piątku i waty cukrowej – mówi dyrektorka.

Swoją ofertę dla uczniów przygotowała także Szkoła Podstawowa w Cierpicach. Tutaj chętnych było nieco mniej – tylko 8 osób, co jednak nie oznacza, że uczestnicy się nudzili. Seria przygotowanych dla dzieci w pierwszym tygodniu ferii atrakcji nie odbiegała jakością od tego, co spotkało ich rówieśników z Małej Nieszawki.

– Na naszych półkoloniach dzieci dobrze się bawiły. Staraliśmy się zagwarantować im dobrze spędzony czas – mówi Ewa Błaszkiewicz, dyrektorka szkoły w Cierpicach.

Swój udział w zorganizowaniu ferii w szkołach miał także Urząd Gminy, który wsparł finansowanie całego przedsięwzięcia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.