Ferie dookoła świata

Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie

Pięć regionów świata w pięć dni. Czy to możliwe? Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie w trakcie drugiego tygodnia ferii zorganizowała dla dzieci wspaniałą podróż dookoła świata. Na mapie feryjnych atrakcji pojawiły się Kenia, Hiszpania, Indie, Japonia i Włochy.

Podróż dookoła świata rozpoczęła się 3 lutego. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku i trwały cztery godziny. Organizatorzy chcieli zachęcić dzieci do poznawania nowych kultur. 15-osobowa grupa zaczęła swoją przygodę od kraju słynącego z pięknych krajobrazów i doskonałej kuchni. 

REKLAMA

Wycieczka do Włoch okazała się strzałem w dziesiątkę – wspomina Magdalena Seweryn, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie.

Największymi atrakcjami we Włoszech okazały się rejs gondolą w Wenecji, zjedzenie pizzy w Weronie i zatańczenie tarantelli pod Koloseum. Młodzi podróżnicy kreowali wspólną wycieczkę za pomocą kredek i kolorowych papierów. Odwiedzili także stolicę mody, czyli Mediolan i mogli wcielić się w rolę modelek i modeli na Milan Fashion Week. Następną podróż odbyli do Kenii. Zwiedzili Nairobi, podziwiali olbrzymie baobaby i uczyli się rozpoznawać wielką afrykańską piątkę – słonia, bawoła, nosorożca, lwa i lamparta. Uczyli się także masajskiego tańca adumu. 

Dzieci oglądały albumy z afrykańskimi zwierzętami. Wykonały także własnoręcznie z masy solnej masajskie maski – mówi Magdalena Seweryn.

Trzeciego dnia uczestnicy czernikowskich ferii poznali jedną z najstarszych kultur na świecie. Podziwiali stolicę Indii – Delhi, a także zobaczyli jeden z siedmiu nowożytnych cudów świata, czyli Tadż Mahal. Podróżnicy uczestniczyli w warsztatach ozdabiania mandali. Mieli także okazję nauczyć się, jak zakładać tradycyjne sari.

Największą frajdę sprawiły dzieciom zajęcia jogi. Dziewczynki bardzo chętnie wcieliły się w rolę aktorek bollywoodzkiego filmu. Indie chyba najbardziej spodobały się dzieciom – opowiada Magdalena Seweryn.

Na mapie feryjnych wycieczek nie zabrakło kraju kwitnącej wiśni. Dzieci brały udział w warsztatach japońskiej kaligrafii. Uczestniczyli także w pokazie tradycyjnego tańca japońskiego nihon buyo. Nie zabrakło wspólnego rozwiązywania sudoku i tworzenia pięknych origami. Na koniec dnia maluchy poznały legendę tysiąca żurawi. Ostatnim odwiedzonym krajem była Hiszpania. We wspomnieniach uczestników podróży zapisały się wszystkie symbole Andaluzji – flamenco, corrida i kastaniety. 

Dziewczynki na brystolu stworzyły z bibuł i kolorowych naklejek suknię w stylu flamenco. Próbowały też swoich sił w tym tańcu. Wszystkim bardzo się podobało – podsumowała dyrektorka biblioteki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *