Fatalnie rozpoczęcie wakacyjnego sezonu na naszych drogach

112 Box2
fot. OSP Toporzysko

Wakacje na drogach powiatu toruńskiego zaczęły się tragicznie. W Małej Nieszawce doszło do wypadku, w którym zginął 43-latek. Sprawca zdarzenia został aresztowany na dwa miesiące. 

Wypadek miał miejsce w sobotę 22 czerwca tuż po godz. 23.00 na drodze ekspresowej S10 w Małej Nieszawce (gmina Wielka Nieszawka).

REKLAMA


– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierowca bmw jadący od strony Bydgoszczy w kierunku Torunia podczas wykonywania manewru wyprzedzania pojazdu marki volkswagen polo zjechał na przeciwny pas ruchu, przekraczając linię podwójną ciągłą. Wtedy doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki opel astra – informuje Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W wyniku tego zdarzenia 43-letni kierowca opla astry poniósł śmierć na miejscu, a jego 37-letnia żona trafiła do szpitala. W pojeździe jechało również dwoje dzieci, które nie odniosły poważniejszych obrażeń i trafiły pod opiekę rodziny.
Nie tylko brawura i lekceważenie przepisów, ale też zwykła nieostrożność mogą skończyć się tragicznie. Tydzień później 29 czerwca w Łysomicach ok. godz. 21.30 szynobus potrącił pieszego, który przechodził przez torowisko. 50-latek zmarł w szpitalu.

-Mężczyzna, przekraczając torowisko w miejscu do tego niewyznaczonym, przewrócił się przed nadjeżdżającym szynobusem relacji Toruń – Malbork – relacjonuje Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu. – Niestety jego życia nie udało się uratować.


Poważnych urazów doznał sprawca groźnego wypadku z udziałem trzech aut, do jakiego doszło 25 czerwca w Ostaszewie (gmina Łysomice) na drodze krajowej nr 91. Volkswagen, jadąc od strony Torunia, z nieznanych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym autobusem marki setra. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd został wyrzucony na ten sam pas ruchu, którym poruszał się pierwotnie i w wyniku zmiany toru jazdy uderzył w pojazd marki toyota auris – opisuje Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu. W wyniku zdarzenia 40-letni kierowca volkswagena z bardzo poważnymi obrażeniami trafił do jednego ze szpitali – dodaje rzeczniczka prasowa toruńskiej policji.
Również trzy auta uczestniczyły w groźnie wyglądającym zdarzeniu w Brzozówce (gmina Obrowo).

5 lipca tuż przed godz. 6.30 kierowca ciężarowego renaulta jechał zbyt szybko i spowodował wypadek.
72-latek dojeżdżając do skrzyżowania ze światłami, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze – relacjonuje Wioletta Dąbrowska. – Podczas hamowania naczepa pojazdu skręciła i uderzyła w volkswagena polo stojącego na czerwonym świetle. Siła uderzenia była tak duża, że polo uderzyło w volkswagena golfa, który stał przed nim, a następnie wpadło do przydrożnego rowu. Do szpitala w Toruniu trafiły dwie osoby podróżujące volkswagenem polo oraz kobieta jadąca volkswagenem golfem – podsumowuje funkcjonariuszka.
KMP w Toruniu ostrzega, że wakacje i weekendy to zawsze czas natężonego ruchu na drogach.


– Zalecamy większą cierpliwość, czujność, ostrożność i przestrzeganie przepisów. To one pomagają zapobiec nieszczęśliwym wydarzeniom, a ich brak często niestety zmienia – bywa, że nieodwracalnie – los wielu z nas – apelują policjanci. 


Warto pamiętać, że wśród najczęstszych przyczyn wypadków są: nadmierna (lub niedostosowana do warunków na drodze) prędkość, nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania lub omijania, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu lub na przejściu dla pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *