Fatalnie rozpoczęcie wakacyjnego sezonu na naszych drogach

112 Box2
fot. OSP Toporzysko

Wakacje na drogach powiatu toruńskiego zaczęły się tragicznie. W Małej Nieszawce doszło do wypadku, w którym zginął 43-latek. Sprawca zdarzenia został aresztowany na dwa miesiące. 

Wypadek miał miejsce w sobotę 22 czerwca tuż po godz. 23.00 na drodze ekspresowej S10 w Małej Nieszawce (gmina Wielka Nieszawka).

REKLAMA


– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierowca bmw jadący od strony Bydgoszczy w kierunku Torunia podczas wykonywania manewru wyprzedzania pojazdu marki volkswagen polo zjechał na przeciwny pas ruchu, przekraczając linię podwójną ciągłą. Wtedy doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki opel astra – informuje Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W wyniku tego zdarzenia 43-letni kierowca opla astry poniósł śmierć na miejscu, a jego 37-letnia żona trafiła do szpitala. W pojeździe jechało również dwoje dzieci, które nie odniosły poważniejszych obrażeń i trafiły pod opiekę rodziny.
Nie tylko brawura i lekceważenie przepisów, ale też zwykła nieostrożność mogą skończyć się tragicznie. Tydzień później 29 czerwca w Łysomicach ok. godz. 21.30 szynobus potrącił pieszego, który przechodził przez torowisko. 50-latek zmarł w szpitalu.

-Mężczyzna, przekraczając torowisko w miejscu do tego niewyznaczonym, przewrócił się przed nadjeżdżającym szynobusem relacji Toruń – Malbork – relacjonuje Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu. – Niestety jego życia nie udało się uratować.


Poważnych urazów doznał sprawca groźnego wypadku z udziałem trzech aut, do jakiego doszło 25 czerwca w Ostaszewie (gmina Łysomice) na drodze krajowej nr 91. Volkswagen, jadąc od strony Torunia, z nieznanych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym autobusem marki setra. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd został wyrzucony na ten sam pas ruchu, którym poruszał się pierwotnie i w wyniku zmiany toru jazdy uderzył w pojazd marki toyota auris – opisuje Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu. W wyniku zdarzenia 40-letni kierowca volkswagena z bardzo poważnymi obrażeniami trafił do jednego ze szpitali – dodaje rzeczniczka prasowa toruńskiej policji.
Również trzy auta uczestniczyły w groźnie wyglądającym zdarzeniu w Brzozówce (gmina Obrowo).

5 lipca tuż przed godz. 6.30 kierowca ciężarowego renaulta jechał zbyt szybko i spowodował wypadek.
72-latek dojeżdżając do skrzyżowania ze światłami, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze – relacjonuje Wioletta Dąbrowska. – Podczas hamowania naczepa pojazdu skręciła i uderzyła w volkswagena polo stojącego na czerwonym świetle. Siła uderzenia była tak duża, że polo uderzyło w volkswagena golfa, który stał przed nim, a następnie wpadło do przydrożnego rowu. Do szpitala w Toruniu trafiły dwie osoby podróżujące volkswagenem polo oraz kobieta jadąca volkswagenem golfem – podsumowuje funkcjonariuszka.
KMP w Toruniu ostrzega, że wakacje i weekendy to zawsze czas natężonego ruchu na drogach.


– Zalecamy większą cierpliwość, czujność, ostrożność i przestrzeganie przepisów. To one pomagają zapobiec nieszczęśliwym wydarzeniom, a ich brak często niestety zmienia – bywa, że nieodwracalnie – los wielu z nas – apelują policjanci. 


Warto pamiętać, że wśród najczęstszych przyczyn wypadków są: nadmierna (lub niedostosowana do warunków na drodze) prędkość, nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania lub omijania, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu lub na przejściu dla pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *