„Faktura Koloru”. Galeria Artus zaprasza na wtorkowy wernisaż

Kultura
Fot. nadesłane

We wtorek 9 kwietnia w Galerii Artus swoje prace zaprezentuje Anna Bulla-Dembek. Wernisaż wystawy „Faktura Koloru” rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

W Dworze Artusa zobaczyć będziemy mogli fotografie artystki, będące jednocześnie abstrakcją. Prace te, jak podkreśla sama autorka, wyróżnia prostota forma i minimalizm środków wyrazu.

REKLAMA

– Fotografowanie to nie tylko pokazywanie rzeczywistości, która nas otacza – mówi Anna Bulla-Dembek. – Wiele zdjęć, to raczej interpretacja fotografa.

Abstrakcja kojarzy się najczęściej z malarstwem, które oddziałuje na widza plamą, strukturą i barwą, przedstawia obraz nieistniejącej rzeczywistości. Tym co wyróżnia sztukę abstrakcyjną od nieabstrakcyjnej jest brak rozpoznawalnych przedmiotów. Z kolei fotografia z samej swej natury odzwierciedla coś, co faktycznie istnieje. Można więc stwierdzić, że fotografia nie może być abstrakcyjna ze swej istoty. Zawsze jest przeniesieniem, utrwaleniem jakiegoś stanu faktycznego bądź jego części.

Wystawa czynna będzie od 9 do 26 kwietnia 2019 r. od poniedziałku do niedzieli w godz. 11:00-18:00 oraz podczas imprez organizowanych w Dworze Artusa.

Anna Bulla-Dembek – urodzona w Bydgoszczy. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w latach 2004-2010. Jest projektantem graficznym, artystą grafikiem, zajmuje się fotografią. Na swoim koncie ma udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz kilka wystaw indywidualnych. Jest pięciokrotną stypendystką stypendium artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Należy do Twórców Kultury Torunia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *