Epidemia: Przemysław Termiński przekazuje wojewodzie jedną ze swoich hal w Ostaszewie

Box2 Powiat toruński
Fot. Łukasz Piecyk

Znany toruński przedsiębiorca i właściciel toruńskiej drużyny żużlowej, Przemysław Termiński, zdecydował się udostępnić wojewodzie jedną ze swoich hal. Ma ona posłużyć w razie potrzeby do walki z epidemią koronawirusa.

REKLAMA

Hala znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podtoruńskim Ostaszewie. Ma ona łączną powierzchnię 35 tysięcy metrów kwadratowych, a w chwili obecnej do dyspozycji wojewody jest 20 tys. m.kw., a od 1 czerwca kolejne 15 tysięcy. Hala jest uzbrojona, z dostępem do dróg publicznych, pomieszczenia są wentylowane. Atutem jest też fakt, że w pobliżu można bez trudu przygotować lądowisko dla śmigłowców. W sąsiedztwie hali nie ma zabudowań mieszkalnych, dzięki czemu można ją stosunkowo łatwo odizolować i ustanowić strefę zamkniętą.

W kontekście możliwego rozwoju epidemii wirusa COVID-19 również na obszarze Torunia oraz całego województwa kujawsko-pomorskiego informuję, iż mogę udostępnić nieodpłatnie niniejsze hale do dyspozycji władz państwowych i samorządowych w razie potrzeby zorganizowania dodatkowych szpitali, izb przyjęć czy pomieszczeń sanitarnych lub każdym innym celu wymuszonym potrzebami wynikającymi z epidemii koronawirusa – napisał Przemysław Termiński w liście do wojewody Mikołaja Bogdanowicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *