Emocji w Łysomicach nie zabraknie. Za nami już trzy kolejki futsalowej rywalizacji

Box2 Łysomice Sport Wiadomości
Fot. Gminna Liga Halowa Łysomice/archiwum

Rozgrywki Gminnej Ligi Halowej są już stałym elementem sportowego kalendarza Łysomic. Tym razem do walki o końcowy triumf stanęło dziesięć drużyn.

Zmagania od kilku lat cieszą się w gminie sporym zainteresowaniem. Liga ma nie tylko popularyzować halową odmianę piłki nożnej oraz zdrowy tryb życia, ale również integrować lokalnych mieszkańców.

REKLAMA

Dlatego też każda z drużyn musi być w większości złożona z zawodników zameldowanych w gminie Łysomice. Limit graczy spoza regionu to trzech na każdą z ekip.

– Niestety na spotkaniu organizacyjnym przed rozpoczęciem zmagań okazało się, że jeden z zespołów nie spełnia tych wymagań – mówi Adam Wiśniewski, organizator Gminnej Ligi Halowej w Łysomicach. – Musieliśmy go wykluczyć z gry, co utrudniało organizację terminarza spotkań. Na szczęście w stosunkowo szybkim czasie udało się znaleźć inny zespół, który w zastępstwie przystąpił do rozgrywek i problem został zażegnany.

Rywalizacja odbywa się na dwóch halach – w Turznie i Łysomicach, zawsze w sobotę w godzinach przedpołudniowych. Zespoły grają ze sobą w systemie „każdy z każdym” bez spotkań rewanżowych. Finałowa kolejka jest zaplanowana na 23 lutego 2019 r.

– Nie będzie to jednak ostatni akcent naszych rozgrywek – informuje Adam Wiśniewski. – Dokładnie tydzień później, czyli 2 marca, rozegramy jednodniowy turniej o przechodni Puchar Ligi. Zmagania będą odbywać się w systemie pucharowym na podstawie rozstawienia wynikającego z rezultatów ligowych.

Pierwsza kolejka trwającej edycji Gminnej Ligi Halowej została rozegrana 1 grudnia. Od tego czasu udało się przeprowadzić trzy serie spotkań. W tym momencie liderem tabeli jest zespół FC Promil Turzno, który wyprzedza bilansem bramkowym obrońców tytułu, ekipę FC Extra Paintball. Oba zespoły mogą pochwalić się kompletem punktów.

– FC Extra Paintball od kilku sezonów utrzymuje się na szczycie naszej ligi, ale na pewno drużyna z Turzna ma apetyt, aby przerwać tę dominację. Szykuje się świetna rywalizacja – przewiduje Adam Wiśniewski. – Oba zespoły spotkają się ze sobą 2 lutego. My z rozgrywkami wracamy po przerwie 19 stycznia. Zapraszamy wtedy wszystkich kibiców od godz. 9 do hali w Łysomicach. Emocji bez wątpienia nie zabraknie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *