Eliminacyjne turnieje piłkarskie „O Puchar Niepodległości” za nami [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Sport Wiadomości
fot. Paweł Skraba

Ostatnie eliminacyjne imprezy z cyklu turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości” za nami. Tym razem wśród drużyn złożonych z piłkarzy do dwunastego roku życia najlepsze były UKS Skompensis Skępe oraz KS Piłkarz Golub-Dobrzyń.

W sobotę w Lipnie zaprezentowało się blisko stu zawodników, którzy reprezentowali barwy siedmiu drużyn. Podzielono je na dwie grupy, z których do półfinałów miały awansować po dwie najlepsze spośród nich. W grupie A bezapelacyjnie najlepszy był późniejszy triumfator całych rozgrywek – UKS.  Drużyna wygrała wszystkie trzy spotkania, strzelając 20 goli, a tracąc jedynie 5. Dobrze zaprezentował się również gospodarz MKS Mień Lipno, który pokonał pozostałych rywali i zameldował się w finale. W grupie B zespoły mierzyły się w systemie mecz i rewanż. Tu również wyraźnie dominował jeden zespół – Akademia Piłkarska Młody Lubień. Drużyna wygrała wszystkie spotkania, w których zdobyła aż 35 goli, tracąc tylko 7. Z drugiego miejsca awansował LTP Lubanie. Zwycięzcy obu grup spotkali się w niezwykle emocjonującym finale. W regulaminowym czasie był remis 2:2. O wygranej UKS-u zdecydowały karne, rozstrzygnięte dopiero w siódmej kolejce. Do tego momentu wszyscy zawodnicy byli niezawodni. Trzecie miejsce w turnieju zajął MKS, który również wygrał po karnych.

REKLAMA

Ze względu na załamanie pogody w niedzielę w Golubiu-Dobrzyniu zawody odbyły się na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Zwyciężyła miejscowa drużyna KS Piłkarz, która wygrała wszystkie spotkania. Gospodarze mieli więcej powodów do radości, gdyż młodsi reprezentanci tego samego klubu z rocznika 2009 zajęli drugie miejsce. Podium uzupełnili piłkarze ŻAK-a Zbiczno.

Nagrody dla najlepszych piłkarzy w obu turniejach – puchary, medale oraz vouchery na sprzęt sportowy – wręczył Bartosz Szprenglewski – asystent posła Mariusza Kałużnego. Najwięcej goli – 21 – w sobotę zdobył Szymon Grzybowski z AP Młody Lubień, a dzień później Sebastian Chaliński. Najlepszym bramkarzem  w Lipnie wybrano Filipa Skibickiego z UKS Skompensis Skępe, a w Golubiu-Dobrzyniu Filip Quaiuma. Dużą popularnością w weekend cieszył się towarzyszący turniejom piknik prowadzony przez Kacpra „Qeska” Misztala.

Trzy najlepsze drużyny z obu turniejów awansowały do wielkiego finału turnieju „O Puchar Niepodległości”, który zaplanowany jest już w przyszłą niedzielę – 4 października na stadionie w Chełmży. Organizatorem cyklu jest Fundacja Aktywni dla Polski. Całość współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu. Cykl odbywa się pod patronem honorowym marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego i wspominanego posła Kałużnego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *