Eleni gwiazdą Dnia Matki w gminie Łysomice

Box2 Łysomice
Fot. pxhere.com

W niedzielę 26 maja w kościele pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Papowie Toruńskim odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki. Spektakl i występ przedszkolaków to tylko część z atrakcji przygotowanych dla mam w ich święto.

Wydarzenie o godz. 14.30 zainauguruje występ najmłodszych – podopiecznych Przedszkola Publicznego Jelonek. Dzieci swój występ zadedykują ukochanym mamom. Dla najważniejszych kobiet każdej rodziny zaśpiewa także Eleni. Wokalistka znana jest z takich przebojów jak „Miłość jak wino”, „Muzyka Twoje imię ma” czy „Po słonecznej stronie życia”. Po około godzinnym koncercie mieszkańcy gminy przejdą do pobliskiej świetlicy wiejskiej, gdzie czekać będzie na nich słodki poczęstunek, przygotowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Papowie Toruńskim.

REKLAMA

W świetlicy zaprezentuje się także grupa teatralna „Duch w Ruch”, w skład której wchodzą mieszkańcy gminy Łysomice. Jaką sztukę przygotują?

Tym razem spektakl będzie niemy. Sześcioro aktorów zaprezentuje pantomimę, której tematem jest mama – jej zachowania, odczucia i towarzyszące każdego dnia emocje.

– Pantomima jest bardzo trudną formą wyrażania emocji – mówi Barbara Ordak, aktorka, sołtys Łysomic. – Za nami godziny zajęć fizycznych, ponieważ musieliśmy tak przygotować nasze ciała, by maksymalnie wykorzystać ich możliwości przy tworzeniu postaci. Pracujemy umysłem, mimiką i gestem. Początki były ciężkie, z każdym tygodniem szło nam jednak coraz lepiej. Już nie możemy się doczekać, kiedy staniemy przed publicznością.

Do występu grupę przygotowuje Anna Magalska, aktorka Teatru im. W. Horzycy w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *