E-Szkoła przed egzaminem. Powtórki dla ósmoklasistów

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Egzaminy ósmoklasistów startują już w przyszłym tygodniu. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła przygotowała z tej okazji serię powtórkowych zajęć, mających pomóc w przygotowaniu do ostatniego w szkole podstawowej testu. Z zajęć mogą skorzystać także uczniowie pozostałych klas.

Działania na potęgach, zadania na dowodzenie i uzasadnianie oraz praca mechaniczna – to część zagadnień z przedmiotów ścisłych, które zaplanowano w ramach powtórki. Jeśli chodzi o część humanistyczną, powtórka obejmie motywy literackie czy lektury.

REKLAMA

Plan zajęć na ten tydzień dostępny jest tutaj.

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Lekcje na żywo i zapisane transmisje można oglądać na czterech kanałach:

Pomysł powstania Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły był odpowiedzią na zamknięcie szkół z powodu wybuchu pandemii. Jej początki sięgają marca ubiegłego roku. Projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że transmisje kontynuowano nawet w wakacje. Od nowego roku szkolnego zmieniono nieco formułę – wynikało to z faktu powrotu do nauczania stacjonarnego. Teraz w ofercie znajdują się zajęcia popołudniowe, które poszerzają zainteresowania i pomagają w przygotowaniu do egzaminów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.