Dziś w Chełmży dwa spotkania: z pisarzem i podróżniczką

Box2 Chełmża Kultura Wiadomości
Michał Kadlec, fot. Magdalena Preis (http://magdalenapreis.pl/)

Najpierw o godz. 17 czeka nas spotkanie z Michałem P. Kadlecem, autorem m.in. opowiadań kryminalnych “Martwi głosu nie mają”, a godzinę później z podróżniczką – Asią Naworską.

Spotkanie autorskie Michała P. Kadleca rozpocznie się dziś (25 kwietnia) o godz. 17 w miejskiej izbie muzealnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmży przy ul. Rynek 4.

REKLAMA

Kadlec (rocznik 1987) to pisarz związany z Toruniem. Swoją przygodę z prozą zaczynał od krótkich form, które wysyłał m.in. na konkursy literackie. “Pisałem głównie dla siebie: najpierw horrory i fantastykę, później wszedłem w kryminał i thriller” – wspomina na swojej stronie www.

W styczniu 2018 r. otrzymał kulturalne stypendium miasta Torunia, a kilka miesięcy później ukazał się jego debiut literacki – zbiór opowiadań kryminalnych “Martwi głosu nie mają”.

Aby zacząć pisać, trzeba najpierw dużo przeczytać. Nie da się tego zrobić inaczej; nie da się przeskoczyć, ani obejść tej ściany, trzeba w niej po prostu wybić dziurę. Czytanie uczy, kształtuje, sprawia, że człowiek nabiera charakteru, wyrabia swój gust, ale nade wszystko, to najfajniejszy sposób spędzania wolnego czasu – wyznaje autor.

“Oman – to nie tylko pustynia. Plaże, morze, góry oraz wadi” – taki tytuł nosi spotkanie z Asią Naworską, podróżniczką, która nazywa siebie “światoholiczką” i prowadzi stronę www.swiatoholiczka.pl.

“Nie kręcą mnie muzea, a oglądanie rzeźb i obrazów mnie nudzi – lubię czuć klimat miasta, pospacerować uliczkami czy odwiedzić mniej popularne miejsca. Czemu ŚWIATOHOLICZKA? Bo kocham poznawać świat, miejsca, ludzi, kultury. Nie wyobrażam sobie mojego życia bez tej dziedziny” – pisze Naworska o swoich podróżach.

Dziś o godz. 18 opowie o jednej z nich w Tumskiej Przystani przy ul. Tumskiej 12A. Wstęp na oba spotkania jest wolny.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *