Dziś rozszerzony angielski. Z czym mierzyli się maturzyści?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

150 minut na wypełnienie arkusza mieli dziś maturzyści, podchodzący do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Tradycyjnie były zadania z rozumienia ze słuchu i wypracowanie do napisania. Co było na egzaminie?

Po wczorajszym poziomie podstawowym, przyszedł czas na rozszerzenie. Test rozpoczynał się pytaniami o treści odtwarzanych na egzaminie nagrań. Później trzeba było się zmierzyć z pytaniami do zawartych w arkuszu tekstów. Na zakończenie do wyboru rozprawka lub list do wyboru.

REKLAMA

“Wiele muzeów i galerii sztuki udostępnia swoje zbiory online. Napisz rozprawkę, w której przedstawisz dobre i złe strony takiego rozwiązania” – brzmiał pierwszy z tematów. Polecenie drugiego brzmiało natomiast: “Anglojęzyczna gazeta internetowa postanowiła zorganizować kampanię promującą aktywność fizyczną wśród młodzieży. Napisz list do redakcji popierający tę inicjatywę. W swoim liście uzasadnij, dlaczego uważasz, że taka kampania jest potrzebna, i zaproponuj, w jaki sposób mógłbyś/mogłabyś wesprzeć działania organizatorów.”

Pełen arkusz z zadaniami znaleźć można tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *