Dziesięć tygodni z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą za nami

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Lekcja historii w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła liczy sobie już dziesięć tygodni. W tym czasie przeprowadzono ponad 750 lekcji, które w serwisach społecznościowych zostały wyświetlone blisko 2 mln razy. E-Szkołę subskrybuje już 14 tys. osób. 

Od najbliższego poniedziałku 1 czerwca zmieni się plan lekcji. Jest to efektem odbywających się w szkołach konsultacji dla ósmoklasistów i maturzystów – dla nich zajęcia nie będą już nadawane, ale w ramach przygotowań do egzaminów, wciąż będą mogli korzystać z dostępnych już nagrań. 

REKLAMA

Dostęp do zajęć na żywo można uzyskać za pośrednictwem platform: www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Archiwizowane nagrania znaleźć można w serwisie YouTube.

E-Szkoła na koncie ma już 752 lekcje, z czego 334 przeznaczone dla szkół podstawowych i 418 dla szkół średnich. Transmitowane zajęcia cieszą się dużą popularnością, o czym świadczy oglądalność – ponad 1,5 mln osób w serwisie YouTube i blisko 650 tys. na Facebooku. Ponad 30 lekcji ma na koncie po 10 tys. wyświetleń.

Najpopularniejszym jak dotąd filmem jest lekcja powtórkowa z gramatyki języka angielskiego dla ósmoklasistów poprowadzona przez Aleksandrę Kowalską, którą wyświetlono już ponad 25 tys. razy. Niewiele mniej, bo 24,5 tys. wyświetleń zanotowała lekcja języka polskiego dla maturzystów, na temat pisania rozprawek, poprowadzona przez Jolantę Serocką. Dużą popularnością cieszą się również przygotowujące do egzaminów zajęcia powtórkowe z matematyki, prowadzone przez Annę Berent i Tomasza Masłowskiego, czy lekcja o budowie i funkcjach łodygi dla klas szóstych przygotowana przez Julię Idziak. 

Zajęcia śledzi na bieżąco 14 tys. subskrybentów. Na prośbę uczniów o stworzenie biblioteczki filmów z opisami poszczególnych lekcji, uzupełniony został katalog, dzięki czemu łatwiej można wyszukiwać lekcje. 

We współpracę z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą  zaangażowanych jest ponad 30 najlepszych nauczycieli z całego regionu, którzy odpowiadają za ciekawy program zajęć. Niewątpliwym sukcesem jest przeprowadzenie zajęć, które trudno było sobie wcześniej wyobrazić online – z wychowania fizycznego, czy spotkań z psychologiem. Na wielkanoc e-Szkoła przygotowała program łączący naukę z zabawą, były też rekolekcję. Z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, również nie zabrakło specjalnych zajęć, czy warsztatów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *