Dzień Kropki w SP nr 5 w Chełmży

Chełmża Wiadomości
fot. Nadesłane

Kiedy w 2003 r. amerykański pisarz, autor książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał powieść „The Dot” (z ang. kropka), zyskał on ogromną popularność. Powieść przetłumaczona została na 20 języków i wydana nawet alfabetem Braille’a. Książka stała się inspiracją Międzynarodowego Dnia Kropki, który ustanowiono w 2008 r.

Powieść Reynoldsa opowiada o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Międzynarodowy Dzień Kropki aktualnie obchodzony jest w ponad 100 krajach. Świętowano również w Chełmży. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 poznali historię głównej bohaterki, która przekonała maluchy do bycia odważnym i kreatywnym.

REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Kropki to idealny czas na przeczytanie lub obejrzenie historii głównej bohaterki, a następnie stworzenie własnego znaku. Dzięki temu powstają „kropkowe” dzieła plastyczne, filmiki, kolekcja ubrań itp. 

Uczniowie szkoły chętnie założyli stroje w kropki i rozmawiali o swoich talentach. Przyczynili się też do powstania na korytarzu „kropkowych” drzew oraz wykonali „zakropkowane” prace plastyczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *