Dzień Kropki w SP nr 5 w Chełmży

Chełmża Wiadomości
fot. Nadesłane

Kiedy w 2003 r. amerykański pisarz, autor książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał powieść „The Dot” (z ang. kropka), zyskał on ogromną popularność. Powieść przetłumaczona została na 20 języków i wydana nawet alfabetem Braille’a. Książka stała się inspiracją Międzynarodowego Dnia Kropki, który ustanowiono w 2008 r.

Powieść Reynoldsa opowiada o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Międzynarodowy Dzień Kropki aktualnie obchodzony jest w ponad 100 krajach. Świętowano również w Chełmży. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 poznali historię głównej bohaterki, która przekonała maluchy do bycia odważnym i kreatywnym.

REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Kropki to idealny czas na przeczytanie lub obejrzenie historii głównej bohaterki, a następnie stworzenie własnego znaku. Dzięki temu powstają „kropkowe” dzieła plastyczne, filmiki, kolekcja ubrań itp. 

Uczniowie szkoły chętnie założyli stroje w kropki i rozmawiali o swoich talentach. Przyczynili się też do powstania na korytarzu „kropkowych” drzew oraz wykonali „zakropkowane” prace plastyczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *