Dzień kobiet w gminie Łysomice

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. nadesłane

Panie w gminie Łysomice świętowały w tym roku w sobotę 7 marca. Do organizacji wydarzenia włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich z Turzna. Nie zabrakło tradycyjnego kwiatka, którego osobiście wręczali wójt Piotr Kowal, przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski i radni.

Impreza rozpoczęła się o godz. 16.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Turznie. Kobiece grono w tym roku było bardzo liczne. Z zaproszenia wójta gminy Piotra Kowala i przewodniczącego Rady Gminy Roberta Kożuchowskiego skorzystało aż 250 mieszkanek. Panie były witane przez obydwu przedstawicieli gminy. Zostały obdarowane kwiatkiem i drobnym upominkiem. Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, czyli przemówień zaproszonych gości i obowiązkowych życzeń. Nieoficjalną część rozrywkową zaczął występ kabaretu Kowalewiacy.

REKLAMA

Członkowie kabaretu w humorystyczny i niezwykle zabawny sposób przedstawili różne relacje damsko-męskie. Występ wprowadził wszystkich przybyłych w doskonały humor – relacjonuje Justyna Paczkowska z działu promocji i kultury Urzędu Gminy Łysomice.

Kolejnym punktem programu były uroczyste torty, które roznosili panowie radni. W tym szczególnym dniu to właśnie mężczyźni obsługiwali świętujące panie. Po słodkim poczęstunku na scenie pojawił się Klub Seniora Szarotka. Członkinie klubu przygotowały przedstawienie teatralne, nawiązujące do książki „Wieczór panieński” Kingi Pietrzyk. Panie odkryły w sobie iskierkę talentu aktorskiego, a za swój debiutancki występ otrzymały gromkie brawa. To był dopiero początek zabawy, przygotowanej przez gminę. Dalszą część imprezy poprowadził DJ Jacuch, a na scenie towarzyszyła mu Zuza Kowalewska. Panie doskonale bawiły się w damskim gronie i okazało się, że wcale nie potrzebują do tego towarzystwa mężczyzn. Szampański nastrój nie opuszczał uczestniczek aż do końca spotkania. Gminny Dzień Kobiet to dla pań nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale przede wszystkim do zacieśnienia więzów koleżeńskich i budowania poczucia wspólnoty. Mieszkanki gminy mają wyjątkową okazję, aby porozmawiać ze sobą na wszystkie tematy bliskie kobiecemu sercu. Mogą pochwalić się swoimi działaniami, podzielić nowymi pomysłami czy zrzucić ciężar codziennych problemów. 

Panie w naszej gminie są aktywne, pomysłowe, kreatywne i zawsze chętne do pomocy. Życzę im, żeby miały okazję realizować swoje marzenia, aby przez cały rok mogły liczyć na wsparcie swoich bliskich i były po prostu szczęśliwe – mówił Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

fot. nadesłane

Na wydarzeniu w Turznie zostało przygotowanych dla pań wiele dodatkowych atrakcji. Mieszkanki Łysomic mogły m.in. bezpłatnie wykonać analizę składu ciała. Bioimpedancja elektryczna, wykonywana przez Iwonę Musiał z EduMed, to badanie określające kondycję organizmu. Pełne badanie z pogłębioną analizą można wykonać w gabinecie Iwony Musiał. Do wylosowania były specjalne vouchery na taką usługę. Uczestniczki spotkania mogły wziąć także udział w kursie wizażu, prowadzonym przez Justynę Fijałkowską. Wybrane panie miały możliwość sprawdzenia, jakim są typem urody i jakie kolory pasują do nich najbardziej. Wszystkie chętne uczestniczki mogły też wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Organizacja wydarzenia, obfitującego w tak wiele atrakcji, było dużym wyzwaniem logistycznym. Swoją pomoc zaoferowało Koło Gospodyń Wiejskich Nowe My z Turzna, które zadbało o klimat i atmosferę. Lokalne koła gospodyń wiejskich pomagały także przy przygotowywaniu poczęstunku. Najcięższe prace organizacyjne nie mogłyby zostać wykonane bez wsparcia strażaków z OSP Turzno i OSP Kamionki Duże.

Ogrom pracy organizatorów został jednak nagrodzony zadowoleniem i uśmiechami pań. O to właśnie chodziło – podsumowuje Piotr Kowal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *