Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców ogień się nie rozprzestrzenił [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
fot. OSP Toporzysko

Praktycznie nie ma dnia, żeby strażacy nie wyjeżdżali do gaszenia pożarów traw, nieużytków i lasów. Dziś cztery zastępy brały udział w akcji w Górsku, gdzie pożar objął ok. 30 arów trawy i drzewo.

W akcji brały udział cztery zastępy strażaków ochotników z OSP Pędzewo, OSP Łążyn (dwa wozy) i OSP Toporzysko. Ogień objął ok. 30 arów trawy i drzewo w okolicach garaży w Górsku (gmina Zławieś Wielka).

REKLAMA

O pożarze strażaków zaalarmowali mieszkańcy. Nie czekali na nich z założonymi rękoma. Jeszcze przed przyjazdem wozów strażackich zapobiegli rozprzestrzenianiu się ognia.

Tej wiosny strażacy mają sporo interwencji związanych z pożarami traw, nieużytków i lasów. W weekend OSP Papowo Toruńskie gasiło trawy i trzciny w okolicach stacji Papowo Toruńskie. W takich sytuacjach warto reagować szybko, bo ogień potrafi się szybko rozprzestrzeniać – zwłaszcza w wietrzne dni.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *