Dzieci i młodzież z powiatu chełmińskiego wiedzą, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
Dzieci i młodzież na eliminacjach wojewódzkich do konkursu z wiedzy o ruchu drogowym
Eliminacje do zawodów wojewódzkich wygrali uczniowie z podstawówki w Małych Łunawach. Fot. KPP w Chełmnie

Zakończyły się eliminacje do etapu wojewódzkiego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół z terenu powiatu chełmińskiego. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Małych Łunawach.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat oraz 13-14 lat. Musieli wykazać się zarówno wiedzą z zakresu ruchu drogowego, jak i umiejętnościami praktycznymi jazdy rowerem po wyznaczonym torze z przeszkodami. Nad przebiegiem eliminacji czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Najlepsi zarówno w pierwszej, jak i w drugiej kategorii wiekowej okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małych Łunawach i to oni będą reprezentować powiat chełmiński na szczeblu wojewódzkim. Dobre wyniki uzyskali także uczniowie z SP nr 4 w Chełmnie, SP w Robakowie i SP w Stolnie.

REKLAMA

Nagrody dla zwycięzców i uczestników eliminacji ufundowało Starostwo Powiatowe w Chełmnie, Urząd Gminy w Stolnie i Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.