Działania policyjnej grupy “SPEED” na DK 91. Było bezpiecznie

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

We wtorek policjanci z grupy “SPEED” prowadzili działania na drodze krajowej 91. Uczestniczyły w nich załogi z 5 powiatów: toruńskiego, włocławskiego, aleksandrowskiego, chełmińskiego i świeckiego. Akcja odniosła oczekiwany skutek. W jej trakcie nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego na kontrolowanych fragmentach trasy.

Podczas działań mundurowi działający w ramach grupy skontrolowali ponad 130 kierowców. Blisko 100 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów. Wykorzystywano drona, dzięki któremu ujawniono 19 wykroczeń (wszystkie to przejazd na czerwonym świetle) popełnionych przez kierujących.

REKLAMA

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy „SPEED” obserwują w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. W najbliższym czasie na toruńskim niebie bezzałogowiec będzie pojawiał się częściej. Dron będzie operował przede wszystkim w rejonach oznakowanych przejść dla pieszych, szczególnie tych, gdzie wcześniej dochodziło do tragicznych w skutkach wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.

Do zadań w ramach grup kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, jak i te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, między innymi przekraczanie dozwolonej prędkości.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *