Dwoje wybudzonych ze śpiączki w Fundacji Światło!

Box2
Fot. Pixabay

Do cudów, które dzieją się w toruńskim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Tym razem do realnego życia udało się przywrócić aż dwóch pacjentów! To 25-letni Bartosz i 19-letnia Agata.

25-letni Bartosz na początku stycznia nieszczęśliwie spadł ze schodów. W stanie apalicznym trafił do toruńskiej placówki. Przez rodziców nazywany “złotym dzieckiem”, jest nie tylko honorowym dawcą krwi, ratownikiem morskim, ale też sportowcem biorącym udział w wielu biegach charytatywnych. Jego dewiza życiowa do wypadku brzmiała “Ogień! I do przodu!”. Przy wybudzaniu ze śpiączki również okazała się skuteczna.

REKLAMA

Kolejną wybudzoną pacjentką jest miłośniczka “Gwiezdnych Wojen”, 19-letnia Agata, która w grudniu ubiegłego roku uległa wypadkowi komunikacyjnemu.

-Oboje tych pacjentów przyjechało do nas z diagnozą: nic się nie da zrobić – mówi Janina Mirończuk, prezes Fundacji Światło. – Tymczasem u nas każdy pacjent dostaję taką samą szansę. Tych dwoje miało nie tylko dobrą opiekę, ale również wewnętrzną motywację.

To już 70 i 71 osoba wybudzona w toruńskiej placówce, która słynie w całym kraju z niesamowitej skuteczności w wybudzaniu osób ze śpiączki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *