Dwie jednostki OSP z powiatu dołączają do KSRG. Podpisano porozumienie

112 Box2 Wiadomości
fot. KM PSP Toruń

Dziś w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu doszło do podpisania porozumienia w sprawie włączenia dwóch jednostek OSP z terenu powiatu toruńskiego do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie komendant główny PSP.

Krajowy system ratowniczo gaśniczy skupia m.in. jednostki ochrony przeciwpożarowej oraz inne służby i instytucje, co ułatwia wszystkim podmiotom współdziałanie. System opiera się na Państwowej Straży Pożarnej, ale jednostki ochotnicze również pełnią w nim ważną rolę. W całej Polsce do KSRG włączono już 4 738 jednostek OSP.

REKLAMA

Wiele wskazuje na to, że do tego grona dołączą niedługo dwie kolejne. Mowa o OSP Kawęczyn z gminy Obrowo i OSP Kończewice z gminy Chełmża. Dziś w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu podpisano w tej sprawie porozumienie. Swoje podpisy złożyli komendant miejski PSP st. bryg. Sławomir Reszkowski, a także przedstawiciele gminy Obrowo – wójt Andrzej Wieczyński i prezes OSP w Kawęczynie Janusz Lewandowski – oraz gminy Chełmża – zastępca wójta Kazimierz Bober i prezes OSP w Kończewicach Łukasz Miłosz.

Porozumienie to krok naprzód w kierunku włączenia obu jednostek do KSRG. Kolejnym jest akredytacja komendanta wojewódzkiego PSP, a po nim zapadnie ostateczna decyzja w tej sprawie, która należy do komendanta głównego PSP.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *