Dwa wzmocnienia Apatora?

Box2
fot. Łukasz Piecyk

Jak donosi Przegląd Sportowy, w przyszłym sezonie do toruńskiej drużyny dołączą dwa gorące nazwiska. Chodzi o Jasona Doyla, który w obecnym sezonie występuje w Włókniarzu Częstochowa, oraz o juniora Wybrzeża Gdańsk, Karola Żupińskiego.

Kibice i komentatorzy są zgodni, że wzmocnień Apator Toruń powinien szukać przede wszystkim w linii juniorskiej. Stąd toruńscy działacze starają się przekonać obiecującego juniora z Gdańska, któremu z końcem sezonu kończy się kontrakt, dlatego mógłby przejść do Torunia na zasadzie wolnego transferu.

REKLAMA

Jak donosi Przegląd Sportowy, dla młodego żużlowca oferta z Torunia atrakcyjna jest z dwóch powodów. Po pierwsze odległość od rodzinnego Gdańska do Torunia jest niewielka, co nie wymagałoby od zawodnika zmiany miejsca zamieszkania. Po drugie, znaczenie ma osoba trenera Tomasza Bajerskiego, który zdaniem otoczenia zawodnika może mieć na jego rozwój bardzo korzystny wpływ.

Powrót do Torunia Jasona Doyla też wydaje się przesądzony, co kilkakrotnie sugerował już właściciel toruńskiego klubu, Przemysław Termiński. Wprawdzie były mistrz świata nie może zaliczyć obecnego sezonu do nadzwyczaj udanych, to nadal ma on opinię zawodnika topowego, którego zatrudnienie gwarantuje drużynie określoną liczbę punktów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *