Dwa srebrne medale Piotra Kąkola

Box2 Sport Wiadomości

Podczas 49. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Bydgoszczy Piotr Kąkol z Szembekowa zdobył dwa srebrne medale: w pchnięciu kulą oraz w rzucie dyskiem.

Zawodnik Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Toruń rzucił dyskiem na odległość 32,44 metra, zaś w pchnięciu kulą osiągnął wynik 12,65 m. Zmagania w Bydgoszczy stanowiły przygotowanie do Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które na początku czerwca odbędą się w tym samym miejscu, na stadionie Zawiszy. Będzie to ostatnia szansa na wywalczenie kwalifikacji do igrzysk paraolimpijskich w Tokio, które mają się odbyć między 24 sierpnia a 5 września.

REKLAMA

Poprzednie mistrzostwa Europy, które odbyły się trzy lata temu w Berlinie, zostały zdominowane przez Polaków, którzy zdobyli aż 61 medali w tym aż 26 złotych.

Tamta impreza odbywała się w niecodziennych warunkach, bo nie startowała w niej reprezentacja Rosji, a teraz zapowiedzieli wystawienie dużej ekipy i na pewno będą wielkim konkurentem do medali – mówi Marcel Jarosławski, dyrektor generalny zawodów. – Na pewno fajnie byłoby znowu wygrać klasyfikację medalową, tym bardziej, że szlak jest przetarty. Dwa lata temu w Bydgoszczy nasi pełnosprawni lekkoatleci wygrali przecież drużynowe mistrzostwa Europy.

O przygotowaniach do tych mistrzostw mówił także Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start:

Zorganizowanie tak wielkich zawodów dodatkowo w czasie pandemii koronawirusa z pewnością nie jest łatwą sprawą. Naszym priorytetem jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa zawodników i wszystkich uczestników tych zawodów. Paralekkoatleci są bardzo ważną częścią całej naszej paraolimpijskiej rodziny. Nie ma co ukrywać, że to najliczniejsza grupa sportowców, która przywozi zdecydowanie najwięcej medali z igrzysk paraolimpijskich.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.