Dwa miliony na walkę z epidemią od Lasów Państwowych

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Do walki z trwającą epidemią dołączają się Lasy Państwowe. Z inicjatywy ministra środowiska, przeznaczą 2 mln zł na walkę z koronawirusem. Pieniądze posłużą m.in. na na zakup respiratorów.

– W tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii, każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. Za dwa miliony złotych można zakupić szereg  potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska Służba Zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią – podkreślił minister środowiska Michał Woś.

REKLAMA

Udzielenie takiej pomocy nie oznacza rezygnacji z realizowanych przez Lasy Państwowe zadań. Udział nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu w ogólnej kwocie wsparcia walki z koronawirusem wyniósł 370 tys. zł.

Leśnicy z naszego województwa zdecydowali się przeznaczyć pieniądze na zakup respiratora dla Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy, a także ambulansu dla Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach. Dodatkowo, Szpitale Zakaźne w Toruniu i Grudziądzu oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, a także NZOZ Nowy szpital w Świeciu nad Wisłą otrzymają pieniądze na zakup środków ochrony osobistej.

– Pamiętamy również jak ważna jest szybka diagnostyka w kierunku wykrycia wirusa, stąd postanowiliśmy również wesprzeć Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy, przeznaczając darowiznę na środki ochrony osobistej zespołów mobilnych pobierających wymazy do testów. – powiedział Bartosz Michał Bazela, dyrektor RDLP w Toruniu – Nie zapominamy o żołnierzach 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pomagają ludziom przetrwać czas kwarantanny. Dla nich przeznaczyliśmy darowiznę na zakup środków ochrony osobistej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *