DrzewTulenie. Przyjdź na Barbarkę i weź udział w biciu rekordu Polski

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Przyjdź i przytul się do drzewa! W niedzielę 29 września stowarzyszenie Tilla organizuje publiczną akcję „Drzew tulenie – bicie rekordu Polski”. Wydarzenie odbędzie się w ramach rodzinnego pikniku, który organizowany będzie przy  Szkole Leśnej na Barbarce.

Szkoła Leśna na Barbarce obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Z tej okazji zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania. Zabawę, pełna edukacyjnych konkursów, poprowadzi Niko Niakas – aktor Teatru im. W. Horzycy w Toruniu. W trakcie pikniku wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w biciu rekordu Polski w tuleniu drzew. Na czym będzie ono polegało?

REKLAMA

Ochotnicy przytulą się do drzew na 1 minutę. W tym czasie komisja policzy uczestników, a zespół filmowy zarejestruje akcję na filmie. O wyniku poinformuje nadzorujący wydarzenie sędzia.

– Wydarzenie ma charakter unikatowy i nie było dotychczas realizowane w Polsce – piszą organizatorzy. – Rekord Guinnessa w przytulaniu drzew bity był w Indiach oraz USA. Akcja ma na celu uświadamianie potrzeby ochrony środowiska naturalnego, podkreślenie ważkości drzew w ekosystemie oraz wzbudzanie szacunku do natury.

Akcja „DrzewTulenie” rozpocznie się 29 września o godz. 14.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *