Drogi w gminie Wielka Nieszawka. Co zrobiono w ubiegłym roku?

Box2 Wielka Nieszawka
Próg zwalniający w Cierpicach/fot. nadesłane

Infrastruktura drogowa ma kluczowe znaczenie dla możliwości komunikacyjnych mieszkańców. Dobrze rozwinięta sieć dróg to coś, co ma bezpośredni wpływ na komfort życia w danej okolicy, a nierzadko również na bezpieczeństwo. Gmina Wielka Nieszawka pod tym względem ubiegły rok może zaliczyć do udanych. W tej sferze dużo się działo, a w planach są kolejne kilometry dróg. 

Wśród ubiegłorocznych inwestycji drogowych wyróżnić można te, które były bezpośrednią odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony mieszkańców. Jakie konkretnie odcinki zostały wykonane?

REKLAMA

W Cierpicach było kilka takich inicjatyw. Po przebudowie oddane do użytku zostały ul. Dybowska i ul. Dobra. Prace nad pierwszą zostały podzielone na dwa etapy – przed wiaduktem i za nim. Zakres prac objął m.in. wykonanie nowych nawierzchni, zarówno samej drogi, jak i pobocza, czy ustawienie znaków drogowych. Jednocześnie zakończono również realizację prac nad chodnikiem przy ul. Sosnowej. Dzięki temu nie tylko kierowcy mogą korzystać z udogodnień, ale i piesi mogą spacerować nowym ciągiem. 

Mieszkańców Małej Nieszawki z pewnością ucieszył fakt przebudowy ul. Bukowej i Czeremchowej, a także ul. Gajowej. Chcący dojechać do swoich posesji nie muszą się tam teraz obawiać o zły stan dróg. Ich jakość jest regularnie podnoszona, jako odpowiedź na priorytetowe zapotrzebowanie podróżujących. W Małej Nieszawce wybudowano także łącznik ul. Prostej i ul. Ostoja. 

Wielkie inwestycje nie ominęły także Wielkiej Nieszawki. Tam przebudowane zostały ul. Złota i ul. Wierzbowa. 

Gmina zadbała także o bezpieczeństwo. Wszystko za sprawą nowych progów zwalniających, które pojawiły się na ulicach. Na ten cel wydano blisko 47 tys. zł, co tylko pokazuje, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Progi zwalniające powstały na ul. Wiślanej i Pięknej w Wielkiej Nieszawce, ul. Szkolnej, Długiej, Brzozowej i Zakątek w Cierpicach i ul. Prostej w Małej Nieszawce. Ponadto na ul. Rzemieślniczej w Małej Nieszawce oprócz ulokowania progów zmieniono też organizację ruchu. 

Sieć drogowa gminy nieustannie się rozwija. Wraz z rozwojem pojawiają się jednak kolejne potrzeby, dlatego już teraz trwają prace nad planowaniem kolejnych kilometrów dróg. Czy ich obecny stan jest zadowalający?

– W porównaniu do innych samorządów Wielka Nieszawka wygląda dobrze, jeśli chodzi o stan dróg. Są jeszcze miejsca, gdzie drogi trzeba zrobić, ale to naturalny proces. Powstające nowe osiedla wymagają dalszej rozbudowy dróg. W ubiegłym roku zrobiliśmy ich dużo i mamy w planach kolejne. Na sesji Rady Gminy przyjmiemy stanowisko inwestycyjne na najbliższe 3 lata, gdzie określimy m.in. plan realizacji. Jestem przekonany, że mieszkańcy będą zadowoleni z naszych działań – mówi wójt gminy Wielka Nieszawka Krzysztof Czarnecki. 

Powody do zadowolenia już są – w 2020 r. gmina nie próżnowała w kwestii remontów dróg. Pamiętano jednak nie tylko o poprawie komfortu przemieszczania się, ale też o bezpieczeństwie. Jadąc gminnymi drogami, coraz mniej można dostrzec ubytków, a piesi nie muszą obawiać się ewentualnej nadmiernej prędkości samochodów. Niezależnie od tego, czy za kierownicą, czy nie – widać zmiany na lepsze.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *