Dramat zwierząt z Czarnego Błota. Właścicielka stanie przed sądem

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Pani Zofia z Czarnego Błota (gm. Zławieś Wielka) stanie przed sądem. Prokuratura oskarżyła ją o znęcanie się nad zwierzętami. Kobiecie może grozić do 5 lat więzienia.

O sprawie pani Zofii pisaliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Przypomnijmy: o pani Zofii z Czarnego Błota głośno zrobiło się po interwencji Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt, które w listopadzie ubiegłego roku interweniowało na jej posesji. Na miejscu zastało niezliczoną ilość psów biegających wolno po nieogrodzonym terenie i wyjątkowo trudne warunki mieszkaniowe. Posesja była zaniedbana, wokół domu porozrzucanych było mnóstwo śmieci. Wolontariusze TTOPZ znaleźli tam też dwa martwe psy.

REKLAMA

TTOPZ o sprawie zawiadomiło prokuraturę. Ta dopatrzyła się powodów, by postawić panią Zofię przed sądem.

– Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Toruniu – mówi nam prok. Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Toruniu. – Z zarzutu wynika, że kobieta znęcała się nad kilkoma psami rasy mieszanej. Dwa z psów zostały odnalezione na jej posesji martwe.

Podstawą do aktu oskarżenia przeciwko Pani Zofii z Czarnego Błota był art. 35 ust. 1a Ustawy o ochronie praw zwierząt. Kobiecie grozi za to do 5 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *