Dożynki w Unisławiu i Święto Kapusty w tym roku nie odbędą się

Box2 Wiadomości
Tak wyglądały dożynki w Unisławiu w 2019 r. Fot. Łukasz Piecyk

Tegoroczne Dożynki Gminne i jubileuszowa edycja Święta Kapusty nie będą mogły odbyć się tym roku w gminie Unisław. Decyzja motywowana jest zapewnieniem mieszkańcom jak największego poziomu bezpieczeństwa epidemicznego.

Obchody święta Dożynek Gminnych dla gminy Unisław planowane były na 22 sierpnia. Niestety, wydarzenie w tradycyjnej formule nie będzie mogło zostać zorganizowane. Na bezpieczną organizację tego typu imprezy plenerowej nie pozwalają organizatorom obecnie obowiązujące przepisy, związane z COVID-19.

REKLAMA

Tegoroczne Dożynki Gminne zostaną ograniczone jedynie do mszy świętej, planowanej 22 sierpnia na godz. 14.00 w kościele parafialnym w Unisławiu.

Obwarowania dotyczące zapewnienia co najmniej 5 metrów kwadratowych na osobę, a także obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami  oraz szereg dodatkowych wytycznych wykluczają możliwość organizacji bezpiecznych imprez plenerowych w dotychczasowych miejscach – tłumaczy Paweł Marwitz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu.

Z tych samych powodów odwołana została także jubileuszowa 10. edycja Święta Kapusty, planowana początkowo na 19 września w Brukach Unisławskich.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.