Dożynki w Papowie Biskupim. Jak wyglądały w tym roku?

Wiadomości
fot. Irena Modliborska

W Papowie Biskupim jak co roku, również i w tym nie mogło zabraknąć dożynek. Z uwagi na epidemię nie mogły odbyć się tak jak zazwyczaj, ale mieszkańcy mieli do czynienia przynajmniej z namiastką święta plonów.

Choć sanitarny reżim związany z sytuacją epidemiologiczną uniemożliwił tradycyjną uroczystość, to w Papowie Biskupim Gminno-Parafialne Dożynki odbyły się – w ograniczonej formie. 30 sierpnia mieszkańcy wzięli udział w świętowaniu. Sołectwo Dubielno przygotowało dożynkowy wieniec. Pozostałe przyniosły ze sobą symboliczne wiązanki. 

REKLAMA

Proboszcz ks. Stanisław Szuca odprawił mszę, podczas której zagrała Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta z Chełmży. Wystąpiła również podczas krótkiego koncertu dla mieszkańców. Swoją przemowę wygłosił także wójt gminy Andrzej Zieliński. W uroczystości wzięły również udział delegacje i poczty sztandarowe gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Tradycja, choć częściowo, została spełniona. Być może za rok uda się powrócić do organizacji dożynek w formie, jaką znamy z ubiegłych lat.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *