Dożynki w gminie Chełmża. Znamy program imprezy

Box2 Gmina Chełmża
Tak wyglądały dożynki gminy Chełmża w 2019 roku./fot. Łukasz Piecyk

28 sierpnia w Dziemionach odbędą się tegoroczne dożynki gminy Chełmża. Na dwa tygodnie przed wydarzeniem poznaliśmy program imprezy. Jak będzie wyglądało święto plonów w gminie Chełmża?

W ubiegłym roku organizatorom wielu imprez plany popsuła pandemia. Nie inaczej było w przypadku dożynek. Teraz jednak możliwości jest trochę więcej, więc i program jest bardziej rozbudowany. O godz. 13:30 odbędzie się przemarsz korowodu dożynkowego na plac uroczystości, gdzie o godz. 14:00 odbędzie się uroczysta msza dziękczynna. Na godz. 15:00 zaplanowano podział chleba dożynkowego.

REKLAMA

O godz. 16:00 wystartuje festyn. Na scenie swoje umiejętności zaprezentuje m.in. zespół Polskie Kwiaty. Poza tym wystąpią Kordian i Andrzej Kubacki, a na zakończenie (o godz. 20:00) zaplanowano zabawę taneczną poprowadzoną przez DJ.

W trakcie dożynek nie zabraknie stoisk z lokalnymi produktami spożywczymi i rękodziełem. Będą także inne atrakcje, w tym konkursy dla dzieci. Odbędzie się też podsumowanie konkursu na wieniec i ozdobę dożynkową.

W trakcie wydarzenia będzie można również bez rejestracji zaszczepić się przeciw Covid-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson w ramach towarzyszącej imprezy Szczepimy się z KGW. Szczepionki dostępne będą w godz. 14:00 – 19:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *