Dotleń się dla zdrowia

Box1 Materiały partnera Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Medical Clinic Babiarz w Krobi oferuje nie tylko zabiegi rehabilitacyjne, ale także sesje tlenowe. Pacjenci, choć początkowo sceptyczni, są pod wrażeniem efektów zdrowotnych.

Pogłębiające się z wiekiem problemy zdrowotne mogą z jednej strony potęgować ból, a z drugiej utrudniać codzienne funkcjonowanie. Zlekceważone stają się poważnym zagrożeniem. Przywrócenie pełnej sprawności jest jednak możliwe, m.in. przy zastosowaniu fizjoterapii. Czy to działa? „Początkowo nie wierzyłam, ale efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania” – mówi jedna z pacjentek Medical Clinic Babiarz w Krobi pod Toruniem.

REKLAMA

Bóle kręgosłupa, które nie pozwalają spokojnie zasnąć. Problemy z kolanami, które utrudniają poruszanie się. Nietrzymanie moczu i rozstępy mięśni brzucha po porodzie. Wzmożone napięcie mięśniowe pleców lub okolicy barkowej. Drętwienia kończyn. Osłabienie siły mięśniowej. Duszności i przytykanie w klatce piersiowej. Ból szyi, któremu towarzyszą szumy uszne, mroczki przed oczami i zawroty głowy. Brzmi znajomo? Ratunkiem może okazać się wizyta w gabinecie fizjoterapeutycznym. Mieszkańcy Torunia i okolicznych gmin mogą zdecydować się na Medical Clinic Babiarz w Krobi, prowadzoną przez Mariusza Babiarza.

– Pan Mariusz jest bardzo dobrym fizjoterapeutą. Pracował jako fizjoterapeuta w Domu Kombatanta. Jest to osoba otwarta, rzetelna, sumienna, empatyczna. Potrafiąca nawiązywać z mieszkańcami silną więź emocjonalną – opowiada Ewa Łaszewska, kierownik Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach.

Oferta Medical Clinic Babiarz kierowana jest nie tylko do pacjentów po niedawnych urazach, ale także takich, którzy od wielu lat walczą z chorobą.

– W zeszłym roku zachorowałam na poważną chorobę neurologiczną, ale niestety leczenie szpitalne nie pomogło. Pan Mariusz od razu zasugerował terapię. Początkowo nie wierzyłam, że odniesie ona jakikolwiek skutek, mój stan cały czas się pogarszał, byłam załamana – mówi pacjentka Stella Dawid. – Już tydzień po zakończeniu terapii czułam się lepiej. Po miesiącu zapomniałam, że w ogóle byłam chora.

Każda wizyta poprzedzona jest szczegółowym wywiadem. Fizjoterapeuta analizuje dotychczasowy przebieg choroby i uwzględnia aktualny stan zdrowia, przebyte operacje, dysfunkcje narządu ruchu i wiek pacjenta. Zabiegi dobierane są indywidualnie. Dostępne są wśród nich m.in. masaż, kinezyterapia, masaż z elementami terapii manualnej, laseroterapia, krioterapia, elektroterapia, magnetoterapia, sonoterapia, kinezyterapia czy elektrostymulacja. Medical Clinic Babiarz, jako jedyna placówka w Toruniu i okolicach, oferuje wykonanie wszystkich zabiegów także w domu pacjenta. To szczególnie istotne w przypadku pacjentów, którzy nie mogą samodzielnie poruszać się, np. po udarze. Zabiegi rehabilitacyjne w domu pozwalają im szybko powrócić do zdrowia.

– Zabiegi wykonywane są nowoczesnym, profesjonalnym sprzętem. Gabinet jest bardzo dobrze wyposażony – zapewnia pacjentka Anna Krużyńska.

Nowoczesny sprzęt i poparte kwalifikacjami doświadczenie zawodowe to nie wszystko, na co mogą liczyć pacjenci. Misją Medical Clinic Babiarz jest podejście oparte na trosce o samopoczucie pacjentów.

– Podejście pana Mariusza do pacjenta jest bardzo profesjonalne, nawet osobiste. W trakcie zabiegu można z nim porozmawiać, dba o nastrój pacjenta, jest bardzo opiekuńczy i każdy swój krok dokładnie wyjaśnia – zapewnia Stella Dawid. – To człowiek z powołaniem.

Klinika przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, przed budynkiem znajdują się także miejsca parkingowe. Nie bez znaczenia jest lokalizacja gabinetu, do którego łatwo mogą dotrzeć mieszkańcy Torunia oraz podtoruńskich miejscowości.

– Takie gabinety rehabilitacyjne są bardzo potrzebne, zwłaszcza na terenach wiejskich. Nie musimy dzięki temu jeździć do Torunia, a dla wielu mieszkańców to właśnie był problem – mówi pacjentka Marzenna Bogusz. – Jakości usług na bardzo wysokim poziomie nie ma co porównywać do zabiegów na NFZ czy w innych gabinetach prywatnych.

Właściciel kliniki stara się o kontrakt z NFZ, co znacząco wpłynęłoby na poprawę zdrowia mieszkańców. Dodatkowo zamierza także nawiązać współpracę z lekarzami specjalistami. Dzięki temu w przychodni mogliby przyjmować m.in. neurolog, neurochirurg, kardiolog, ortopeda. Dodatkową zaletą kliniki jest również to, że ceny zabiegów są znacznie niższe niż w gabinetach w Toruniu. Nowością w klinice jest terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej.

– To metoda odnowy i regeneracji organizmu, polegająca na podaniu czystego tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia. Sesja tlenowa hamuje procesy starzenia oraz podnosi siły witalne – wyjaśnia Mariusz Babiarz, fizjoterapeuta i właściciel Medical Clinic Babiarz.

Sesja w kapsule hiperbarycznej stymuluje organizm, likwiduje zakażenia i odżywia niedotlenione komórki. W efekcie wzmacnia układ immunologiczny i pomaga wrócić do zdrowia. Hiperbaria uznawana jest także za skuteczną profilaktykę antynowotworową. Działa bakterio- i wirusobójczo, redukuje obrzęki i stany zapalne. Przyśpiesza proces gojenia się ran, pobudza metabolizm, detoksykację i biostymulację organizmu.

– Przynosi korzyści w leczeniu stresu, przewlekłego zmęczenia i bólów migrenowych – wymienia Mariusz Babiarz. – Sesje tlenowe wykorzystywane są także w leczeniu dzieci z autyzmem i chorych na Alzheimera. Dodatkową zaletą naszej komory jest możliwość przebywania w komorze podczas wykonywania zabiegu dziecka z jego opiekunem. Komora pozwala na wykonanie zabiegu zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

Terapia tlenowa stosowana jest również wśród sportowców na całym świecie, ponieważ pozwala zwiększyć wydolność organizmu.

– Sceptycznie podchodziłam do tej komory, bo próbowałam już naprawdę wielu rzeczy. Teraz z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że jestem pod bardzo dużym wrażeniem efektów terapii tlenowej – opisuje Marzenna Bogusz. – Od lat walczę z astmą. Po jednym seansie wreszcie, od niepamiętnych czasów, przespałam całą noc. Następnego dnia czułam się świetnie, pełna energii, znacznie lepiej mi się oddychało. Z pewnością będę dalej chodzić na takie sesje tlenowe.

Medical Clinic Babiarz, wychodząc naprzeciw potrzebom rehabilitacyjnych w klubach sportowych, klubach seniora, ośrodkach fitness, siłowniach, szkołach itp., przygotowała szeroki zakres usług, uwzględniając przy tym atrakcyjne ceny. Klinika oferuje także bony upominkowe na wszystkie dostępne zabiegi. Taki bon może stać się świetnym pomysłem na prezent. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej kliniki www.medicalclinicbabiarz.pl oraz pod nr. tel.: 600 507 535 lub 600 021 337.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *