Dotacje na sport w gminie Czernikowo. Kto otrzymał?

Box2 Czernikowo Sport Wiadomości
Fot. Robert Papierski (nadesłane)

Zakończył się konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji w gminie Czernikowo. Samorząd w tym roku postanowił rozdzielić 95 tys. zł pomiędzy sześć klubów sportowych, które uzyskały najwyższą liczbę punktów.

Do konkursu mogły przystąpić kluby zajmujące się prowadzeniem zajęć sportowych i rekreacyjnych na terenie gminy Czernikowo. Warunkiem było m.in. opisanie zadania, na którego realizację zostanie przeznaczona dotacja pieniężna. Gmina zdecydowała się wesprzeć finansowo m.in. KS „Olimpijczyk” Czernikowo kwotą 5,4 tys. zł. Zostanie ona spożytkowana na szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez udział w rozgrywkach ligowych i turniejach piłki siatkowej. 6 tys. zł na szkolenie dzieci w zakresie poprawy umiejętności gry w piłkę nożną otrzymał UKS „Piątka”. Dotacja w wysokości 10 tys. zł została także przekazana UKS Akademia Młodego Piłkarza na szkolenie dzieci oraz udział w meczach, zawodach i turniejach piłki nożnej. Laureatem konkursu okazał się również UKS Comets Mazowsze, otrzymując 12 tys. zł.

REKLAMA

– Gminne dotacje są kluczowe w realizacji naszych działań. Sport, jaki uprawiamy, czyli baseball i softball, nie jest powszechnie praktykowany, więc musimy bardzo często dojeżdżać do innych klubów, m.in. do Kutna, Osielska, Warszawy czy Żor. Wsparcie od gminy to jest ogromna pomoc – opowiada Robert Szwajkowski, prezes UKS Comets Mazowsze. – Otrzymane fundusze przeznaczymy nie tylko na dojazdy, ale także na zakup niezbędnego sprzętu czy strojów.

Środki w wysokości 20 tys. zł popłynęły także do Klubu Sportowego Steklin na organizację rozgrywek w piłkę nożną w sezonie wiosna – jesień 2021. Najwyższą dotację, ze względu na największą uzyskaną liczbę punktów w postępowaniu konkursowym, uzyskał LZS „Victoria” Czernikowo. Na konto klubu przekazano 41,5 tys. zł.

– Od tego sezonu weszliśmy do wyższej ligi, co wiąże się z dodatkowymi opłatami, m.in. za dojazdy, sędziowanie, tzw. opłaty związkowe, transfery. Musimy też inwestować w sprzęt sportowy i stroje dla kilkudziesięciu zawodników. Do tego badania lekarskie i opłaty trenerskie – wyjaśnia Grzegorz Grzywiński, prezes LZS „Victoria” Czernikowo. – Dotacja z gminy jest naszym głównym i największym źródłem dochodu, bez niej nie bylibyśmy w stanie się rozwijać.

Konkurs na zadania sportowe ogłaszany jest w gminie Czernikowo każdego roku. Tym razem samorząd zagospodarował aż 95 tys. zł na ten cel.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *