Dopłaty dla rolników. Zbliża się ważny termin

ARiMR
fot. Pixabay

Tegoroczna kampania składania oświadczeń, potwierdzających brak zmian we wniosku o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe ruszyła na początku marca. Niestety, musiała zostać zawieszona ze względu na epidemię koronawirusa. Teraz przywrócono wcześniejszy termin składania oświadczeń. Mija on 8 czerwca.

Rolnicy, którzy starają się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe na 2020 r., mogą złożyć oświadczenie, potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z 2019 r. Chodzi o rolników, którzy w poprzednim wniosku wskazali powierzchnię gruntów ornych nie większą niż 10 ha i wnioskowali o jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec i płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu, płatność dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami, wypłatę pomocy na zalesianie, premię pielęgnacyjną lub premię zalesieniową.

Złożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności na rok 2020 – informuje Monika Galińska, specjalista ds. Informacji i Promocji Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Ostatni dzień na złożenie oświadczenia w tegorocznym naborze to poniedziałek 8 czerwca. Rolnicy, którzy nie złożoną oświadczenia w przewidzianym terminie, będą mieli szansę złożyć tradycyjny wniosek o przyznanie płatności w formie eWniosku lub w wersji papierowej. Termin składania wniosków upływa 15 czerwca.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *