Domy Pomocy Społecznej w powiecie z grantami unijnymi

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Niemal tysiąc Domów Pomocy Społecznej, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych i hospicjów skorzystało do tej pory z unijnego wsparcia w projekcie realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W powiecie toruńskim o kolejną dotację ubiegały się Domy Pomocy Społecznej w Pigży i w Wielkiej Nieszawce.

Realizowano drugi nabór do projektu grantowego pod nazwą „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”. Projekt, na który przeznaczono blisko 250 mln zł, realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i obejmuje swoim działaniem oraz wsparciem ponad 1 300 podmiotów w całej Polsce. Środki te ograniczają negatywne skutki wystąpienia epidemii COVID-19 wśród pacjentów i pensjonariuszy oraz personelu zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów oraz domów pomocy społecznej.

REKLAMA

Łączna kwota środków, jakie otrzymały dwa ubiegające się domy pomocy społecznej z powiatu, wyniosła nieco ponad 68 tys. zł. DPS w Pigży dostał 27 317,56 zł, z kolei dla ośrodka w Wielkiej Nieszawce przypadło 41 492,74 zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *