Dom Kultury w Górsku z nowym wyposażeniem

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
Fot. nadesłane

Finiszuje realizacja projektu polegającego na zakupie wyposażenia do Domu Kultury w Górsku. Zadanie pochłonęło łącznie ponad 110 tys. zł i zakończy się jeszcze w tym roku. Do tej pory placówka została doposażona m.in. w stoły, sprzęt komputerowy i sprzęt kuchenny. Instytucja, dzięki zakupionemu wyposażeniu, będzie mogła sprawniej realizować statutowe cele. 

Dom Kultury w Górsku, będący jednym z centrów życia społeczno-kulturalnego gminy, został doposażony w kilkanaście urządzeń i mebli. Placówka wzbogaciła się przede wszystkim w 40 stołów, dzięki którym łatwiej będzie realizować zadania edukacyjne i warsztatowe. Do tego pojawiły się dwa laptopy i dwie szafy do akt. Zainwestowano także w pięć kompletów mebli tarasowych i zewnętrzną markizę, dzięki którym uczestnicy zajęć w Domu Kultury będą mogli także, przy sprzyjającej pogodzie, spędzać czas na zewnątrz i wykorzystać taras, który przynależy do placówki. Dla zapewnienia komfortu pracowników i mieszkańców pojawiły się także rolety zewnętrzne i trzy klimatyzatory. To jednak nie wszystko. Dodatkowo na wyposażeniu znalazły się komora chłodnicza, piec konwekcyjny oraz elektryczna kuchnia indukcyjna. 

REKLAMA

Lata użytkowania wykazały potrzebę nie tylko zakupu nowego wyposażenia i zwiększenia komfortu pracy, ale także stworzenia jeszcze ciekawszej i bogatszej oferty dla mieszkańców gminy. Zakup wyposażenia do kuchni pozwoli na sprawniejsze i zdrowsze przygotowywanie posiłków, a stworzenie pomieszczenia chłodni umożliwi przechowywanie żywności w trakcie cieplejszych dni – wyjaśnia Krzysztof Rak, zastępca wójta gminy Zławieś Wielka. 

Inwestycja okazała się niezbędna, aby zapewnić instytucji dalsze, niezakłócone funkcjonowanie. Bez zakupu odpowiedniego mebli i urządzeń, placówka nie byłaby w stanie realizować wielu zadań. Dom Kultury w Górsku bowiem, jako samodzielna instytucja utworzona w 2013 r., zajmuje się nie tylko animacją życia kulturalnego, ale także tworzy i rozwija różne formy działalności kulturalnej, oświatowej i sportowej. Organizuje gminne imprezy, festiwale, wystawy, konkursy i prowadzi liczne koła zainteresowań. To m.in. sekcja plastyczna i taneczna, Klub Seniora, Koło Gospodyń Wiejskich i Uniwersytet Trzeciego Wieku, zajęcia komputerowe, joga, zumba, aerobic, nordic walking czy kółko teatralne. Nie tylko gmina, ale także mieszkańcy chętnie wybierają budynek Domu Kultury na miejsce organizacji różnych wydarzeń i imprez okolicznościowych. W budynku mieści się również filia biblioteki gminnej i punkt przedszkolny. 

 Zakup wszystkich elementów wyposażenia pochłonął łącznie 110 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniosło prawie 69 tys. zł. Do nabycia pozostała jeszcze tylko kserokopiarka. Zadanie zakończy się pod koniec grudnia 2020 r. – podsumowuje Justyna Przybyszewska, inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Urzędzie Gminy Zławieś Wielka.

Tagged

1 thought on “Dom Kultury w Górsku z nowym wyposażeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *