Dobrzejewice: zatrzymano złodzieja na gorącym uczynku

112 Box2 Wiadomości
fot. udostępnione przez KMP w Toruniu

Do 5 lat więzienia grozi 38-latkowi z Torunia, którego podejrzewa się o dokonanie kilku kradzieży. Mężczyznę zatrzymano podczas kolejnej próby włamania.

W miniony poniedziałek patrol policjantów z komisariatu w Dobrzejewicach sprawdzał tamten rejon wiedząc, że dochodzić tam może do przestępstw. Około godz. 21:00 policjanci kolejny raz patrolowali miejsce w okolicach szklarni w Lubiczu Dolnym. Nagle w oddali dostrzegli uciekającą osobę, którą spłoszył sam właściciel. Okazało się, że tego dnia sprawca próbował ukraść kilkaset metrów 3 i 5 żyłowego kabel, dwie pompy do wody oraz urządzenia do pomiaru klimatu w szklarni, wszystko to o wartości kilku tysięcy złotych.

REKLAMA

Właściciel powiadomił policjantów o trzech kradzieżach, które miały miejsce w zeszłym tygodniu, a których nie zgłaszał do organów ścigania. Po ustaleniach służb okazało się, że dokonał ich ten sam sprawca. Zginęły wtedy silnik elektryczny od opryskiwacza, przekładnie do otwierania okien w dachu i elektryczna pompa wody.

Wczoraj policjanci z Dobrzejewic przedstawili 38-letniemu mężczyźnie cztery zarzuty: trzy dotyczą dokonania kradzieży, czwarty zaś próby przestępstwa. Za wszystkie czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *