Dobrzejewice: zabezpieczono znaczną ilość narkotyków

112 Box2 Obrowo Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

41-latek z gminy Obrowo został zatrzymany przez policję. W jego mieszkaniu znaleziono ponad 32 gramy marihuany. Mężczyzna stanie przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeszukanie mieszkania nastąpiło w ostatni wtorek około 11:00. Funkcjonariusze przypuszczali, że właściciel może posiadać przedmioty zabronione przez prawo. Jak się okazało, ich podejrzenia były słuszne. Podczas przeszukania policjanci znaleźli 5 hermetycznie zamkniętych saszetek z zawartością suszu roślinnego. Ważyły one ponad 32 gramy. Zauważono także 3 niedosuszone łodygi roślin. Badania wykazały, że była to marihuana.

REKLAMA

W mieszkaniu 41-latka, oprócz narkotyków, policjanci znaleźli także sporą sumę pieniędzy, które zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien. Po przeliczeniu okazało się, że jest to około 5 tysięcy euro. Mężczyzna złamał przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Zgodnie z przepisami grozi mu za to od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *