Do Turzna przyjedzie światowej sławy pianista Jeffrey Swann z Nowego Jorku! Będzie w jury konkursu

Box2 Łysomice
Źródło. Flickr

Już w tym tygodniu w Pałacu Romantycznym w Turznie zrobi się naprawdę światowo. W piątek rozpoczyna się I Międzynarodowy V Ogólnopolski Pianistyczny Konkurs Chopinowski w Turznie.

Jest to pierwsza międzynarodowa edycja konkursu pianistycznego. Przesłuchania będą trwały od 8 do 11 marca. W tych dniach odbędzie się kilkadziesiąt przesłuchań pianistów i pianistek z całego świata, ponieważ do konkursu zgłosiło się aż 107 uczestników.

REKLAMA

W sobotę 9 marca o godz. 18.00 odbędzie się koncert inauguracyjny w wykonaniu prof. Jeffreya Swanna w Dworze Artusa w Toruniu.

Kim jest ów pianista? Jest przede wszystkim uczniem słynnego Alexandra Uninskiego. Ukończył słynne Julliard Schoool w Nowym Jorku. W trakcie nauki znany był z tego że grał… na boso, w samych skarpetkach. Wygrał liczne konkursy pianistyczne, a dziś uczy młodych pianistów techniki.

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *