Do Lubicza pojadą nocne autobusy!

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Nasi czytelnicy już od dawna postulowali konieczność wprowadzenia połączeń nocnych do podtoruńskich gmin. Wszystko wskazuje na to, że problem dla Lubicza własnie został rozwiązany – poinformował o tym Urząd Gminy w Lubiczu.

Od 1 kwietnia ruszą nocne kursy autobusowe z Torunia do Lubicza Górnego. W tym tygodniu w tej sprawie odbyło się spotkanie z przedstawicielem m. in Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia – Marcinem Kowallkiem oraz wójtem gminy Markiem Nicewiczem w Urzędzie Gminy w Lubiczu i radnymi.

REKLAMA

Na początek, pilotażowo kursy będą odbywały się w weekendy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Wystarczy dojechać tramwajem na pętlę przy ul. Olimpijskiej. Tam będzie czekał skomunikowany autobus do Lubicza. Pierwszy odjedzie o godzinie 0.20, a kolejny o 1.52. Autobusy dojadą do Lubicza Górnego i będą wracać do Torunia po 10 minutach.

Obecni na spotkaniu radni zgłosili szereg uwag dotyczących tras, godzin odjazdów i przepełnionych autobusów MZK w Toruniu kursujących do Lubicza. Oby wkrótce udało się rozwiązać najbardziej palące problemy.

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *