Do kujawsko-pomorskiego trafi ponad 0,5 mld zł. Wiemy, ile dostaną poszczególne gminy

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości
Fot. Pixabay

Dla województwa kujawsko-pomorskiego przeznaczonych zostanie niemal 528 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Celem programu jest zdynamizowanie rozwoju we wszystkich regionach kraju. Skorzystają wszystkie gminy w powiecie toruńskim.

Do tej pory w ramach pierwszego etapu programu gminy, powiaty i województwa w całej Polsce uzyskały 6 mld zł. Środki przeznaczono m.in. na budowę i renowację dróg, modernizację i doposażenie szpitali oraz przychodni czy remonty szkół. Do miasta Chełmża trafiło 3,4 mln zł, a do gminy Chełmża 1,5 mln zł. Gmina Czernikowo otrzyma 1,6 mln zł, gmina Lubicz 2,9 mln zł, gmina Łubianka 1 mln zł, gmina Łysomice 2,9 mln zł, gmina Obrowo 1,4 mln zł, gmina Wielka Nieszawka 1,4 mln zł, a gmina Zławieś Wielka 2,2 mln zł.

REKLAMA

Drugi etap konkursu to kolejne 6 mld zł na inwestycje ważne dla mieszkańców. Z tej sumy przydzielono już samorządom 4,35 mld zł, z których ponad 0,5 mld zł trafiło do województwa kujawsko-pomorskiego. Tym razem nie wszystkie gminy z powiatu toruńskiego otrzymały wsparcie. Do gminy Chełmża powędrowało 2,5 mln zł, które zostaną przeznaczone na przebudowę infrastruktury drogowej. Gmina Czernikowo otrzymała 0,5 mln zł, które zostanie wykorzystane na modernizację stacji uzdatniania wody i budowę sieci wodociągowej. Gmina Łubianka otrzymała 3 mln zł na budowę nowych tras rowerowych. Do gminy Łysomice z kolei trafiło 2,5 mln zł, które zostaną wykorzystane na budowę kanalizacji w Różankowie i Świerczynkach. Gmina Zławieś Wielka natomiast dostała 1 mln zł, który przeznaczy na remont historycznej części budynku szkoły w Złejwsi Wielkiej wraz z przebudową sąsiadującego z nią łącznika.

Wsparcia finansowego tym razem nie otrzymały gminy Lubicz, Obrowo i Wielka Nieszawka.

W drugim etapie do rozdania pozostanie 1,65 mld zł. Nabór wniosków od samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich ruszy wkrótce.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *