Do końca marca można składać wnioski o przyjęcie do szkół i przedszkoli

Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay

Wczoraj ruszyła rekrutacja do szkół podstawowych i przedszkoli w gminie Łysomice. Ostateczna lista przyjętych kandydatów zostanie ogłoszona na początku kwietnia.

Gmina Łysomice może pochwalić się doskonale rozplanowaną siecią szkół i przedszkoli, dzięki czemu może zapewnić najmłodszym mieszkańcom bardzo dobre warunki do opieki i nauki. Na terenie gminy funkcjonują cztery szkoły podstawowe – w Łysomicach, Ostaszewie, Turznie i Świerczynkach. Dzieci do 6. roku życia mogą uczęszczać z kolei do Publicznego Przedszkola „Jelonek”, którego główna siedziba mieści się w Papowie Toruńskim, a filie prężnie działają w Turznie, Lulkowie, Zakrzewku, Łysomicach i Gostkowie. Na stronie internetowej gminy www.lysomice.pl dostępny jest już harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas pierwszych szkół podstawowych.

REKLAMA

Wnioski o przyjęcie do przedszkola i szkoły podstawowej można składać od 2.03 do 31.03. Lista zakwalifikowanych przedszkolaków i uczniów zostanie ogłoszona 6 kwietnia. Potem rodzice będą mieli czas do 9 kwietni na pisemne potwierdzenie chęci uczęszczania ucznia lub przedszkolaka do danej placówki. Ostateczna lista przyjętych kandydatów zostanie podana do publicznej wiadomości 10 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *